İş çıkışı feci şekilde can verdi !

Gaziantep'de iş çıkışı kazada ölen otomobil sürücüsünün, bomba imha ve mayın tarama görevini ailesi tehlikeli bulduğu için bıraktığı ortaya çıktı.

İş çıkışı feci şekilde can verdi !

Gaziantep'te trafik kazasında ölen  Muhammet Emin Kurt'un, sözleşmeli er olarak 3 ay eğitim aldığı, bomba imha ve mayın tarama görevin tehlikeli bulan ailesinin baskısıyla askerliği bıraktığı ortaya çıktı.

Gaziantep-Kahramanmaraş yolu üzerinde seyir halinde bulunan  Muhammet Emin Kurt idaresindeki 46 LA 062 plakalı otomobil, yolun emniyet şeridinde park halinde bulunan 80 LP 974 plakalı kamyonun altına girm, kazada kazada otomobil kağıt gibi ezilirken, araçta sıkışan sürücü, sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamamıştı.

TEKSTİL FABRİKASINDA ÇALIŞIYORDU

Kaza yerinde inceleme yapan polis ekipleri, araç içerisinde bulunan askeri kimlik nedeniyle sürücünün asker olduğunu, olduğunu sonraki yaptıkları araştırmada ise bir süre önce vatani görevini tamamladığını ve tekstil fabrikasında işçi olduğunu belirlemişti.

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ OLABİLMEK İÇİN 3 AY BOYUNCA EĞİTİM GÖRDÜ

Feci kazanın ardından yaşamını yitiren sürücü ile ilginç bir detay ortaya çıktı. Yaklaşık 4 ay önce vatani görevini tamamlayarak, tezkere bıraktığı öğrenilen  Muhammet Emin Kurt'un, memleketinde yaptığı iznin ardından sözleşmeli erbaş olarak görev yapabilmesi için için 3 ay boyunca eğitim gördü.

BOMBA İMHA UZMANI OLACAKTI

Bomba imha ve mayın tarama uzmanı olarak görev yapacağı öğrenmesi üzerine ise Kurt, görevin tehlikeli olduğunu söyleyen ailesinin baskısı ile eğitimi bırakarak, yeniden memleketine döndü.

İŞ DÖNÜŞÜ HAYATINI KAYBETTİ

Kuzeninde bulunan otomobili satın alan Kurt,  Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasında işe başladı. Kurt, iş dönüşü meydana gelen feci kazada yaşamını yitirdi.

YORUM EKLE