İnternetten tanıştığı kızla görüşmek için İzmir'e gelmesi acı sonu olmuştu! Olayda yeni gelişme...

Zonguldak'tan İzmir'e internetten tanıştığı kızla görüşmek için gelmişti. Gitmesinin ardından kendisinden haber alınmamıştı. Kısa süre geçtikten sonra Çeşme'de bir ağaçta asılı olarak bulunmuştu. Gencin ailesi, oğlunu intihara sürükleyen kızdan şikayetçi oldu.

GÜNDEM 30.09.2019, 15:16
İnternetten tanıştığı kızla görüşmek için İzmir'e gelmesi acı sonu olmuştu! Olayda yeni gelişme...

Sosyal medyadan tanıştığı kızla görüşmek için Zonguldak'tan İzmir'e yola çıktıktan sonra kendisinden haber alınamamıştı. Kısa sürenin ardından Çeşme'de ağaca asılı olarak bulunan Mutlu Kıyar'ın ailesi oğlunu intihara sürüklediğini iddiasıyla kızdan şikayetçi oldu. 

Kozlu ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Mutlu Kıyar, geçen 11 Ağustos’ta sosyal medya üzerinden tanıştığı Y.G. ile görüşmek için İzmir’e gitti. Gitmeden önce babası Mustafa Kıyar’a, “Baba ben İzmir’de bir kızla tanıştım, onunla evlenmek istiyorum. İzmir’e gitmem lazım" dedi.

İzmir’e gittikten sonra babasını arayarak, “Beni merak etmeyin, İzmir’deyim" diyen Mutlu Kıyar’dan bir daha haber alınamadı. Ailenin kayıp başvurusu üzerine polis ve jandarma ekipleri, Mutlu Kıyar’ı bulmak için çalışma başlattı.

Ağaçta asılı olarak bulundu

Mutlu Kıyar, 28 Eylül’de İzmir’in Çeşme ilçesinde ormanlık alanda mülteci arayan polisler tarafından ağaca asılı halde ölü bulundu. İzmir’e giden Mustafa Kıyar, oğlunun cesedini teşhis etti.

İzmir Adli Tıp Kurumu’nda babadan alınan DNA örnekleriyle Mutlu Kıyar’ın DNA’sının karşılaştırıldığı ve işlemlerin tamamlanmasının ardından cenazenin aileye teslim edileceği öğrenildi.

Ailenin Mutlu Kıyar’ı ölümüyle ilgili sosyal medyada kendini 'Y.G.' olarak tanıtan, gerçek adı T.D. olan genç kızdan şikayetçi oldukları öğrenildi.

Yorumlar (0)