İlk Defa Deniz Gören Terör Mağduru Çocuklar; "Bugün bizim için tam bir bayram oldu"

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in misafiri olarak Kuşadası’nda ağırlanan Mardin Valiliği Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri hayatlarında ilk kez denize girdi.Büyük mutluluk yaşayan çocuklar, "Hayatımızdaki en güzel günü yaşadık. Bu gün bizim için tam bir bayram oldu" dedi.

GÜNDEM 25.07.2019, 10:43 25.07.2019, 11:44
İlk Defa Deniz Gören Terör Mağduru Çocuklar; "Bugün bizim için tam bir bayram oldu"

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in misafiri olarak, Mardin Valiliği Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri Kuşadası’nda ağırlandı.Hayatlarında ilk kez denize giren çocuklar büyük bir mutluluk yaşadı.Daha sonra Kuşadası’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezdi.Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen program kapsamında Mardin’den gelen Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri önce Başkan Ömer Günel tarafından karşılandı ve belediye binasında ağırlandı.Başkan Günel tarafından ağırlanan ve hediyeler verilen 7-14 yaş grubu çocuklar daha sonra Kuşadası’nın dünyaca ünlü Sevgi Plajı’na giderek, denizle tanıştı.Sevgi Plajı’nda Kuşadası Belediyesi tesislerinde ilk kez denize giren, deniz, kum ve güneşin keyfini yaşayan Nusaybinli çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşadılar.Kuşadası’nda rüya gibi bir gün geçiren çocuklar mutluluklarını şu sözlerle dile getirdi, “ Hayatımızdaki en güzel günü yaşadık.Bugün bizim için tam bir bayram oldu.Bize her türlü imkanı sağlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür ediyoruz. “ 

Hayatlarında ilk kez deniz gören ve denize giren Mardin Valiliği Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri, Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen tur sayesinde ayrıca Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Güvercinada Kalesi ile Kuşadası’nın diğer tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatıda buldu, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nusaybinli çocukları Kuşadası’nda ağırlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise düzenlenen program hakkında, “ Terör mağduru çocukları Kuşadası’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Çocuklarımızın denizle buluşmasında yaşadığı heyecan ve sevinçleri her şeye değdi“ dedi.

Yorumlar (0)