İl Sağlık Müdürlüğü tanıtım filmi'ndeki adam FETÖ'ye benziyor diye...

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünde tanıtım filminde oynayan kişinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e benzerliği dikkat çekti. Bu benzerlik 3 kişinin açığa alınmasına sebep oldu...

İl Sağlık Müdürlüğü tanıtım filmi'ndeki adam FETÖ'ye benziyor diye...

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım filminde, rahatsızlanan vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği nedeniyle açılan soruşturmada 3 kişi açığa alındı.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce, eğitim çalışmalarında, kongrelerde, seminerlerde gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filmi, son olarak ekranda yayınlanmak üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna (TRT) gönderildikten sonra skandal ortaya çıkarıldı ve filmin sorumluları hakkında soruşturma başlatıldı.

Filmde evinde rahatsızlanan yaşlı vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği dikkatli izleyiciler tarafından fark ediliyor. Benzerlik fark edilir edilmez video yayından kaldırıldı ve başlatılan soruşturma kapsamında filmin hazırlanışında görev alan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U. ile eğitim bölümünden sorumlu U.Y.Ç. görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca İl Müdürlüğünde görevli onlarca personelin de soruşturma kapsamında ifadesi alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 18:17
YORUM EKLE