Ihlamur, çeyrek altında yarışıyor

Özellikle kış aylarında en çok tüketilen bitkiler arasında yer alan ıhlamurun yaprağının kilogramı 100, çiçeğinin kilogramı ise 200 TL'ye çıktı. Ihlamur fiyatlarında yaşanan bu artışın nedeni ise rekolte'nin bu sene az olmasından kaynaklanıyor. Ihlamur'un soğuk algınlığı, ateş düşürme ve boğaz ağrısı gibi birçok hastalığa iyi geldiği biliyor.

Ihlamur, çeyrek altında yarışıyor

Sandıklı Belediyesi tarafından restore edilerek ilçe turizmine kazandırılan iki tarihi konak hizmete açıldı.

Konakların açılış töreninde bir konuşma yapan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, kadim ilçe Sandıklı’nın termal turizminin ülkemizde ve dünyada bilinirlik olarak ön sıralarda yer aldığını belirtti. Çöl, "İlçemize gelen misafirlere ilçemizin yakın tarihini tanıtmak istedik ve bu projeyi ürettik. Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven beyefendiler destek verdiler, Kültür Bakanlığımız kaynak elde ettik ve sonuçta Sandıklı kazandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum‘’ dedi.

Tarihi Konakların açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutumlu, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ile protokol mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE