Herkesin konuştuğu o kominist başkan Tunceli Belediye Başkan adayı oldu

Türkiye'nin ilk ve tek Komünist Parti'li Belediye Başkanı olan Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli belediye başkanlığına adaylığını koydu. Kominist başkan olarak da tanınan Ovacık belediye başkanı, herkesçe çok sevilen, yaptığı devrimlerle gündemden düşmeyen örnek bir belediye başkanı olarak tanınıyor.

Herkesin konuştuğu o kominist başkan Tunceli Belediye Başkan adayı oldu

Türkiye Komünist Parti’li Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde Tunceli Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu duyurdu. 

Sosyalist Meclisler Federasyonu’na aday adaylığı başvurusu yaptığını anlatan Maçoğlu, “2019’da yapılacak yerel seçimler Tunceli Belediye Başkanlığı’na aday olmak istiyorum. Bunun içinde üyesi olduğum Sosyalist Meclisler Federasyonu’na bugün aday adaylığı başvurusu yaptım. Adaylığım kesinleşirse tabi ki geniş kapsamlı açıklama yapacağım. dedi.

Ovacık belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun başkanlığını yaptığı belediyede, belediyeye ait otobüsler tüm vatandaşlara ücretsiz hizmet verirken, vatandaş su parası olarak sadece sembolik olarak bir ton suya sadece 50 kuruş ücret veriyor. Kominist başkanının yaptıkları bu hizmetlerle sınırlı değil. 

Belediyeye girdiğinizde gözünüze ilk dev kütüphane çarpıyor. Başkan, kültürevi ve okullara da belediye öncülüğünde 10 bin kitap sağladı. Öncelikle devlete ait arazileri üretime açtı. Ovacık Belediyesi'nin ürünlerine büyük ilgi var. Başkan Maçoğlu, “İlgi büyük. Hepsi doğal ürünler. Kooperatif kurduk. Bunlar belediye Web sitesinden duyuruluyor. Siparişleri karşılamaya çalışıyoruz. Bizi desteklemek için alıyorlar. Ürünleri çok ucuza veriyoruz. Geçen yıl 100 ton fasulye, 30 ton barbunya, 7 ton bal ürettik” diyor.
Temel ihtiyaçlar için farklı bir politika uyguluyor. Örneğin su en ucuz şekilde ücretlendiriliyor. Suyun tonu 50 kuruş. Belediye otobüsleri 3 mahallede ücretsiz. Yoksul çocuklara burs veriliyor. Üretime dayalı olarak fakirlere gıda desteği veriliyor. Nohut, fasulye, barbunya, bal üretiliyor. Oluşturulan komisyon gelir-giderler hakkında halkı bilgilendiriyor. Belediyeye bağlı olmamasına rağmen köylerin temel ihtiyaçlarına da destek veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 18:00
YORUM EKLE