banner123

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde araçta patlama! Bombalı saldırıda ölü ve yaralılar var

Hatay Reyhanlı'da son dakika patlama haberi! Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde park halindeki otomobilde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından alev topuna dönen otomobildeki 3 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişiyse yaralandı. Hatay Valisi, konuyla ilgili açıklamasında patlamanın neden gerçekleştiğinin henüz belirlenemediğini söyledi.

GÜNDEM 05.07.2019, 13:37 05.07.2019, 17:40 M. Fatih DEMİR
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde araçta patlama! Bombalı saldırıda ölü ve yaralılar var

Hatay Reyhanlı'dan gelen son dakika haberine patlama haberine göre; Hatay Reyhanlı'da bir araçta meydana gelen patlamada ölü ve yaralılar olduğu, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildiği bildirildi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde otomobilde meydana gelen patlama sonucu 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Reyhanlı Kaymakamlığının yaklaşık 750 metre yakınında, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bir otomobilde patlama meydana geldi.

Patlama sonucu 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Olayın ardından bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri, patlamanın yaşandığı araçtaki alevleri söndürdü.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, araçtaki patlamanın neden kaynaklandığının henüz belirlenemediğini ifade ederek, ilk tespitlere göre araçtaki iki kişinin öldüğünü söyledi.

3 KİŞİ ÖLDÜ 1 KİŞİ YARALANDI

Patlama sonucu 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, araçtaki patlamanın neden kaynaklandığının henüz belirlenemediğini ifade ederek, ilk tespitlere göre araçtaki iki kişinin öldüğünü söyledi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle konuştu:

Oradaki sonuçlara ihtiyacımız var. Üçünün de kimliği belli. Üçü de geçici koruma kapsamında geçici kimliği ile beraber Türkiye'de yaşayan Suriyeliler. İkisi hayatını kaybetti, birisi de ağır yaralandı. Araç seyir halindeyken patladı. Yani ya içerisindeki EYP'nin (El Yapımı Patlayıcı) zaman ayarı ya da başka bir dış etkenle iç etkenden kaynaklanmıştır. Olayla ilgili tam soruşturma ve tüm bilgiler veriler değerlendirildiğinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Patlama nedeniyle etrafta hasarın söz konusu olmadığını belirten Bakan Soylu, "En yakındaki arabada bile en ufak bir hasar söz konusu değil. Tüm bağlantılarla ilgili de arkadaşlarımız çalışıyorlar. Elde edilen bir takım bilgiler ve veriler var. Bunlar netleşince kamuoyu ile paylaşacağız.

OTOMOBİL PARÇASI 7. KATA FIRLADI

Yapılan incelemelerin ardından otomobilin enkazı kaldırıldı.

Patlamanın etkisiyle otomobilin bazı parçalarının etrafa yayıldığı, tampon bölümünün ise 7. katlı bir binanın çatısına fırladığı görüldü.

Yorumlar (0)