Hangi illerde okullar tatil? (14 Ocak okullar tatil mi?)

Herkes 'Bugün okullar tatil mi? 11 Ocak'ta hangi illerde okullar tatil?' sorularının cevabını merak ediyor. İşte 14 Ocak'ta tatil olan okullar...

Hangi illerde okullar tatil? (14 Ocak okullar tatil mi?)

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi. Peki 14 Ocak'ta hangi illerde okullar tatil? İşte 14 Ocak'ta okulların tatil olduğu iller

BİTLİS

Bitlis'in Tatvan ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda, 14 Ocak (pazartesi) için eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Aynı gün kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personellerin de izinli sayılacağı belirtildi.

Adilcevaz ve Ahlat ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle her iki ilçede bulunan ilk ve orta dereceli okullar yarın için bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verildiği duyuruldu.

IĞDIR

Iğdır’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Kervansaray, Gülpınar ve Tuzluca ilçesinde okullar bir gün tatil edildi. Iğdır’da etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken okullar bir gün süreyle tatil edildi. Iğdır’da merkez Kervansaray, Gülpınar ve Tuzluca ilçesinde olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

YORUM EKLE