Haluk Levent, İntihar Eden İşsiz Babanın Çocukları İçin Yardım Yapacak

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir süredir işsiz olan 2 çocuk babası, çocuklarına pantolon alamadığı için girdiği bunalım sonucu kendisini banyoda iple asarak intihar etmişti. Haluk Levent, geride kalan çocuklara burs verip yardım yapacak. Valilik pisikolojik demişti. Milli Eğitim’den ‘intihar’ açıklaması geldi: 'Aile gururuna yediremedi!' denildi.

GÜNDEM 22.09.2018, 13:44 22.09.2018, 15:16
Haluk Levent, İntihar Eden İşsiz Babanın Çocukları İçin Yardım Yapacak

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir süredir işsiz olan 2 çocuk babası, girdiği bunalım sonucu kendisini banyoda iple asarak yaşamına son vermişti. İntihar eden babanın geride kalan çocukları için Haluk Levent, harekete geçti. Levent, "AHBAP olarak ne gerekiyorsa yapacağız... Çocuklarına burs vereceğiz." dedi.

"ÇOCUKLAR İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Haluk Levent, intihar eden babanın 2 çocuğu için AHBAB olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, "Bazı şeyleri yazmak zorundayım. Yoksa bu tarafıma fırsatçılık olur... Evet Kocaeli'de intihar eden içimizi acıtan baba için üzgünüz hem de çok. AHBAP olarak ne gerekiyorsa yapacağız.. Çocuklarına burs vereceğiz.. Ama devleti küçümsememek lazım." dedi.

"VALİLİĞE BAŞVURSAYDI SORUN ÇÖZÜLEBİLİRDİ"

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya şu şekilde devam eden Haluk Levent, "Emin olun o baba valiliğe kaymakamlığa başvursa idi bu sorunu çözülebilirdi.. Evet ben her dönem hükumetlere karşı bir muhalif olabilirim ama gördüğüm şeyleri yazmak durumundayım. Valiliklerin Kaymakamlıkların yardımlarını küçümsemeyin. Yani "hiçbir şey yapmıyor" değiller." dedi.

Milli Eğitim’den ‘intihar’ açıklaması: Aile gururuna yediremedi!

Oğluna okul pantolonu alamadığı için bunalıma giren İsmail Devrim (45) kendisini banyoda iple asarak yaşamına son vermişti. Türkiye gündemine oturan olay sonrasında Kocaeli Valiliğinden "Haberlerin gerçeği yansıtmıyor. Olayın sebebi psikolojik" açıklaması gelmişti. Ancak Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan'dan intiharın 'pantolanla ilgili olduğunu kabul etti. Müdürü Okutan "Çocuk okula normal kıyafetlerle alınmış ve daha sonra evine gitmiştir anladığımız kadarıyla aile gururuna yediremediği için yardım isteyemedi" dedi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşanan olayda, oğluna okul pantolonu alamadığı için bunalıma giren İsmail Devrim (45) kendisini banyoda iple asarak yaşamına son vermişti. Türkiye gündemine oturan olay sonrasında Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan’dan açıklama geldi.

Çocuğuna pantolan alamayan İsmail Devrim hayatına son vermişti.

Okutan, pantolon talebi olduğunu ancak derse alınmama gibi bir durum olmadığını söyledi.

“AİLE GURURUNA YEDİREMEMİŞ”

Okutan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Okulda yapılan ön araştırmada olay öncesi okul idaresi kıyafetlerle gelinmesini istemiş ancak iddia edildiği gibi çocuğun derse alınmaması gibi bir olay yaşanmamış. Okula normal kıyafetlerle alınmış ve daha sonra evine gitmiştir anladığımız kadarıyla çocuğun kıyafetle ilgili sorununu evde anlatması ve ailenin de herhangi bir yardım talebinde bulunmaması sonrası baba yaşadığı durum neticesinde üzücü olayı gerçekleştirmiştir. Yapılan araştırmadan ailenin, ne okul idaresine ne de vakfımıza bu konu ile ilgili bir yardım başvurusu olmadığını gördük. Oysa benzeri konularda yapılan yardım talepleri vakıf veya okul idaresi tarafından karşılanmaktadır. Ancak aile gururuna yediremediği için yardım isteyemedi.”

VALİLİK ‘PSİKOLOJİK’ DEMİŞTİ

Kocaeli Valiliği konuyla ilgili açıklamada ise “pantolan istendi” iddialarının gerçek olmadığını savunmuştu. Kocaeli Valiliği’nin açıklamasında şu ifadeler yer almıştı; “21.09.2018 tarihinde Körfez ilçemizde yaşanan intihar olayı belirtilen linklerde internet haberi olarak yapılmıştır. Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır. Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır.”

Yorumlar (2)
Canan bozkurt 13 ay önce
Slm kardeslerim denizlide 19 yasinda kiz cocugu kanser hastasi pamukkale ünversitede yatiyor annenin bir geliri yok esi yok sosyal yardimlasmaya kacinci bas vurusutmus ama yardimi onaylanmiyor ayrica anne gecimini oyuncak balon satip sagliyor yardim kurumlarina bas vurutor onaylanmiyor keske verseler alsa yazik kadin kizini hastanede kardesine birakip hafta sonu dugunlere oyu cak satmaya giditor nir yardim ellide bu ailemize uzansa ben cayciyim carsamba gunleri 16 yasindaki kiz bana yardima geliyor pazar masrafinu biz pazarci kardeslerim karsiliyoruz Allah razi olsun
Serdar Baran 13 ay önce
Keşke herkes senin gibi düşünüp yurdumuzdaki gerçekten muhtaç insanları yardım yapsa Türkiye ye örnek bir insansın.
18°
açık