Halep'ten çıkarılan Halepliler Erdoğan'a teşekkür etti

İran komutasındaki Şii milisler ile rejim kuşatmasındaki doğu Halep'ten çıkarak muhaliflerin kontrolündeki İdlib'e ulaşan Halepliler, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Halep'ten çıkarılan Halepliler Erdoğan'a teşekkür etti

İdlib'e getirilen bin 150 Halepliden Ali Salim, önce Allah'a, sonra da  Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ettiğini dile getirdi.

Türkiye'nin özgür Suriye halkıyla dayanışma içerisindeki tek ülke  olduğunu belirten Salim, mücadelelerinde çoğu ülke tarafından yalnız  bırakıldıklarını ve ihanete uğradıklarını söyledi.

Salim, "Araplar liderler bizleri ölüme terk etti, kendi koltukları  için bizleri sattı. İnşallah yeniden döneceğiz, çıktığımız için üzgün değiliz,  çünkü hayat kazanmak ve kaybetmekten ibarettir. Tekrar geri döneceğiz. Bütün  dünya Halep'e karşı savaş ilan etmede birleşti. Amerika bile gizlice savaştı.  Kimse bizimle olmadı, sadece Allah ve Recep Tayyip Erdoğanlı Türkiye  yanımızdaydı." ifadelerini kullandı.

Konvoyla İdlib'e ulaşan engelli Ahmed Salih de, Haleplilerin güvenli  tahliyesinde büyük rol oynayan Türkiye'ye teşekkür etti.

"Buradan sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi iletmek  istiyorum, başkanım biz sağsalim vardık. Ve ayrıca sayın Hacı Ebu Furkan ve Hacı  Ebu Hakan'a da teşekkürlerimi iletiyorum." sözlerine yer veren Ahmed Salih, Arap  ülkelerinin liderlerine de şöyle seslendi:

"Arap liderlerine de bir şey demek isterim, çocuklarımız kesildi,  öldürüldü. Kadınlarımız gözyaşları içerisinde, evlerimiz yerle bir oldu.  Onlara  bizlerin başına gelenin kimsenin başına gelmediğini hatırlatmak isterim."

YORUM EKLE