Hakkari’de bir araç imha edildi!

Hakkari'de terör örgütüne yönelik operasyonda antitank roketatar mühimmatı ve tuzaklanmış olabileceği değerlendiren bir aracın imha edildiği bildirildi.

GÜNDEM 30.09.2017, 17:36
Hakkari’de bir araç imha edildi!

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet  Müdürlüğü görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre  edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda dün kent merkezinde güvenlik güçlerince operasyon  düzenlendiği aktarılan açıklamada, merkeze bağlı Oğul köyü Çukurca yol ayrımında  saat: 07.00 sıralarında tespit edilen antitank roketatar mühimmatının Patlayıcı  Madde İmha Timi (PAMİT) tarafından olay yerinde imha edildiği kaydedildi.

Açıklamada, il merkezindeki Öküz Tepe bölgesinde saat.08.00  sıralarında görevlilerce yürütülen arazi arama tarama faaliyeti neticesinde  bölücü terör örgütü mensuplarınca kış üslenmesi için hazırlanmış çok sayıda  yaşamsal malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, şu ifdelere yer verildi:

"İlimiz merkez Eski Oğul köyü bölgesinde bir şahsa ait evde yapılan  aramada PKK/KCK bölücü terör örgütü mensuplarına ait örgütsel dokümanlar ve  bilgisayar ele geçirilmiş olup şahıs gözaltına alınmıştır. Ayrıca bölücü terör  örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen ikiz plakalı araç tespit  edilmiş ve tuzaklanmış olabileceği şüphesi ile imha edilmiştir. Konuyla ilgili  adli tahkikat devam etmektedir."

Yorumlar (0)