Hakkari Şemdinli'den Son dakika çatışma haberi! JÖH operasyonunda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'den son dakika operasyon haberi... Şemdinli ilçesi kırsalında jandarma birliklerince operasyon düzenlendi. JÖH ve Jandarma Komando birlikleriyle başlatılan hava destekli operasyonda operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 17.08.2019, 10:05 17.08.2019, 10:20
Hakkari Şemdinli'den Son dakika çatışma haberi! JÖH operasyonunda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'nin şemdinli ilçesi'nde Türk Silahlı Kuvvetleri'nce PKK'lı teröristlere yönelik son dakika operasyonu gerçekleşti. Yapılan operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari-Şemdinli kırsalında, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı JÖH ve Jandarma Komando birlikleriyle başlatılan hava destekli operasyonda, 6 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Etkisiz hale getirilen teröristlerin, sözde Avaşin Basyan Çarcela grubu olduğu ve son 1 yıl içerisinde; Davulcu Tepe Üs Bölgesi'ne füze atılması ve taciz eylemleri, Yüksekova ilçesi Yeşildere Bölgesi'nde Güvenlik Korucu noktasına saldırı, Dağlıca Yüksekova arasında düzenlenen askeri konvoya saldırı eylemleri ile son olarak 16 Ağustos 2019 tarihinde Düz Tepe Üs Bölgesine roketli eylemleri yaptığı tespit edilmiştir" denildi. 

Yorumlar (0)
29°
açık