FETÖ zanlısı emniyet müdürleri adliyeye sevk edildi

Mersin’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ile eski emniyet müdür yardımcısı Semih Teymur, adliyeye sevk edildi.

FETÖ zanlısı emniyet müdürleri adliyeye sevk edildi

Edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’ye yönelik Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, eski Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ile eski İl Emniyet Müdür Yardımcısı 1. sınıf Emniyet Müdürü Semih Teymur hakkında yakalama kararı alındı. Bunun üzerine 11 Ekim’de Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, eski Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz’ün, Adana’nın Çukurova ilçesi Toros Mahallesi’ndeki bir evde olduğunu belirledi. Mersin polisinin, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile irtibata geçerek bilgi vermesi üzerine Adana polisi eve baskın düzenleyerek Arif Öksüz’ü gözaltına aldı. Arif Öksüz sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından Mersin’e getirildi.

Eski Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Semih Teymur ise İstanbul Ümraniye’de gözaltına alındı. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Teymur, daha sonra Mersin’e getirildi. Arif Öksüz 23, Semih Teymur ise 21 günlük gözaltı süresinin ardından Mersin Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.


Sakalları uzayan her iki müdür de rahat ve sakin tavırları ile dikkat çekti. Kameraları görünce konuşmaya başlayan Batman eski Emniyet Müdürü Semih Teymur, "Yazın da doğru yazın. Tetikçi Ergenekon medyasının ben ağzına tükürdüm, aynı şeyi yapmayın. Doğruları yazın. Ben Türkiye'de ilk defa '17-25 Aralık bu hükumete darbedir' diyen tek emniyet müdürüyüm. Basın açıklaması yapan, bundan dolayı telefonu dinlenen bir emniyet müdürüyüm. Cumhurbaşkanının da dediği gibi 'At izinin it izine karıştığı' bir noktadayız" dedi.
Arif Öksüz, Mersin Emniyet Müdürü olarak görev yaparken, 17/25 Aralık operasyonları sonrasında FETÖ bağlantılı olduğu ileri sürülerek görevden alınarak emekliliğe sevk edilmişti.

YORUM EKLE