Eski Sivil Toplum Kurulu Başkanından 2 Kız Çocuğuna Cinsel İstismar

Nevşehir'de, konfeksiyon dükkanı işleten Erol G. (82), iş yerinde 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. İş yerinin güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde daha öncede dükkanın önünde geçen 10 yaşındaki kız çocuğuna da cinsel istismarda bulunduğu belirlendi.

GÜNDEM 19.07.2019, 17:01 19.07.2019, 17:07
Eski Sivil Toplum Kurulu Başkanından 2 Kız Çocuğuna Cinsel İstismar

Belediye Caddesi'nde konfeksiyon dükkanı bulunan eski sivil toplum kurulu başkanı Erol G., 4 gün önce iş yerine gelen 16 yaşındaki kıza, cinsel istismarda bulundu. Kızın polise giderek şikayette bulunması üzerine Erol G. gözaltına alındı. Polis, iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İncelemede, Erol G.'nin yaklaşık 2 ay önce başka bir kız çocuğuna iş yerinin önünde cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Görüntüde Erol G.'nin, iş yerinin önünde sandalyede otururken, dükkanın önünden geçen küçük kızı yanına çağırıp, sarılmaya ve öpmeye çalıştığı görüldü. Kızın, bir süre sonra Erol G.'nin elinden kurtulup, uzaklaştığı görüntüye yansıdı.

Erol G.'nin, şikayetçi kıza yönelik eylemine ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü ise bulunamadı. Erol G., emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edilip, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Polis, güvenlik kamerasına yansıyan olayla ilgili ise küçük kızı bulmak için çalışma başlattı.

BİR DÖNEM ONURSAL BAŞKANLIK YAPTI İDDİASI

Görüntülerdeki şahsın Nevşehir Kızılay Derneğinde bir dönem Başkanlık yapan Cengiz G.’nin babası Erol G. olduğu iddia edildi. Ayrıca Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Kızılay derneğinde onursal başkanlık yaptığı da iddia edildi.

NEVŞEHİR’DE TANINAN BİRİ

Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Nevşehir’de çok tanınan biri olduğu söyledi. Kızılay Onursal Başkanlığı yaptığı iddia edilen Erol G.’nin Nevşehir’de esnaf olduğu bildirildi.

İDDİALAR SONRASI KIZILAY’DAN AÇIKLAMA

Nevşehir’de yaşanan Cinsel İstismar olayı sonrası Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Kızılayda yönetici olduğu iddia edilmişti. Kızılay kurumundan iddialara ilişkin açıklama yapıldı. Kızılay tarafından yapılan açıklamaya göre Erol G. isimli şahıs teftiş kurulunun raporu doğrultusunda Kızılay kurumundaki görevinden alınmış ve 2004 yılı itibari ile kurumla ilişkisi kesilmiş.

Yorumlar (0)
24°
açık