Esenyurt'ta yangın! Kabus dolu anlar...

İstanbul Esenyurt'un Atatürk Mahallesi'nde 4 katlı binada çıkan yangın paniğe neden oldu. Mahalleli mahsur kalan komşularını kurtarmak için seferber oldu.

GÜNDEM 09.01.2019, 16:29
Esenyurt'ta yangın! Kabus dolu anlar...

İstanbul Esenyurt'un Atatürk Mahallesi'nde 4 katlı binada çıkan yangın paniğe neden oldu. Mahalleli mahsur kalan komşularını kurtarmak için seferber oldu. İstanbul Esenyurt'a Atatürk Mahallesi'nde bulunan 4 katlı binanın giriş katında hurda eşyaların tutuşmasıyla yangın çıktı. Giriş kattaki daireden çıkan dumanlar nedeniyle apartmanda yaşayanlar büyük panik yaşadı. Adeta can pazarının yaşandığı yangında mahalleli mahsur kalan komşularını kurtarmak için seferber oldu. El birliğiyle apartmanın demir parmaklıklarını kıran vatandaşlar, içeride kalan vatandaşı kurtardı. Bu sırada itfaiye ekipleri de üst katlarda mahsur kalan vatandaşlara merdiven aracı yardımıyla ulaştı. Binada mahsur kalan yaşlı bir kadın ve iki çocuk, itfaiye merdiveniyle kurtarıldı. 

Yangın çıkan binada oturan ve evine ekmeklerle gelen Sertaç Seyan isimli baba, itfaiyeyi görünce şok yaşadı. Çocuklarının kurtarıldığını gören adam, kızına sarıldı. Çocuklarının ambulansa bindirilmesi sırasında şaşkınlık yaşayan adam, elindeki ekmekleri de ambulansa bıraktı. 

Yangın itfaiyenin çalışmasıyla kısa sürede söndürüldü. 

Yorumlar (0)