Erdoğan yoklama yaptı !

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle geldiği Giresun'da partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Partide yeni bir yapılanmaya gitmeye kararlı olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilat kademelerini ve ilçeleri sayarak yoklama yaptı. Yoklama sırasında bir partilinin iki kez ayağa kalktığını fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ya Alucra'da kalktın, Çamoluk'da kalktın, vekalet mi aldın yoksa" demesi gülüşmelere neden oldu. Giresun’un belediye meclis üyesi sayısını soran ve 12 cevabını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan salonda 4’ünün olduğunu öğrenince, "Ben anlamam. Ben buraya gelene bakarım" dedi ve "Şimdi burada önümüzdeki seçim için il başkanımız, teşkilatlanma başkanımız, milletvekillerimiz bundan sorumlu. Bunları çözmemiz lazım" diye konuştu.

GÜNDEM 09.08.2017, 21:18
Erdoğan yoklama yaptı !

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda yapılan yatırımlar ve hizmetlerle Türkiye'ye çağ atlattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Giresun'da AK Parti teşkilatlarında görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkür ediyor, ahrete intikal edenlere rabbimden rahmet diliyorum. 16 yılımızı geride bırakıyoruz. Türkiye'de pek az siyasi partiye ve kadroya nasip olacak bu uzun hizmet dönemi boyunca her alanda ülkemizde çok çok önemli hizmetler verdik, milletimize eserler kazandırdık. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide, toplu konutta, iletişimde, sosyal yardımlar ve diğer tüm konularda Türkiyeye biz çağ atlattık. Yeni hava limanımızdan memnunsunuz değil mi?" dedi.

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR

Kalabalıktan müsaade isteyerek ceketini çıkarak konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bundan 10 yıl önce, 20 yıl önce biri size gelip denizin üzerine böyle bir havalimanı yapılacak dese inanır mıydınız? İşte biz yaptık ve hizmete sunduk. Biz bu CHP zihniyeti gibilerin akıllarının alamayacağı işleri ülkemizde gerçekleştirdik. Onların hayallerinin bile ulaşamayacağı yere elhamdülillah bizim zihinlerimiz ulaştı. Farkımız bu. Şimdi de benzeri bir havalimanını Rize-Artvin arasında inşa ediyoruz. Bizzat yerinde inceledim. İşler yerinde yürüyor.Lafla peynir gemisi yürümüyor. Asıl bundan sonra yapılacaklar üzerinde kafa yormalı ve proje geliştirmeli, bakanlarımızı, bürokratlarımızı çalıştırmalıyız" diye konuştu.

’YOLUNU ŞAŞIRAN ARKADAŞLARIMIZ DA OLDU’

2019 seçimlerinin kendileri için kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"16 yıllık parti, 15 yıllık iktidar dönemimizde durmaksızın kesintisiz bir mücadele içinde olduk. Bu süreçte elbette yorulan, yolda kalan, maalesef yolunu şaşıran arkadaşlarımız da oldu. AK Parti'nin en önemli özelliği sürekli kendini yenileyebilme, kendini tazeleyebilme kabiliyetine sahip olmasıdır. Şimdi önümüzde zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2019 seçimleri Türkiye ve dolayısıyla bizim için çok önemli. 16 Nisan halk oylamasıyla önemli bir başarıyı yakaladık. Artık yüzde 49.9 oy bile alsanız başarılı olamıyorsunuz. Netice ve zafer için yüzde 50 artı oy almamız gerekiyor. Buna hazır mıyız? Cumhurbaşkanlığında rahat icraat yapabilmek için, Meclis’te de güçlü bir çoğunluğa sahip olmak önem arz ediyor. Bu bakımından 2019 seçimleri bizim için kritik bir öneme sahip. Biliyorum yandınız, piştiniz, ama biliyorsunuz yandım, yandım piştim ama oldum"


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Bulancak Sarayburnu Camii açılışına katıldı.

Yorumlar (0)
17°
açık