Erdoğan ve Putin aynı sözleri kullandı

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Rusya lideri, Ankara'daki büyükelçi suikastinin ardından yaptıkları açıklamada saldırıyı provokasyon olarak niteledi.

Erdoğan ve Putin aynı sözleri kullandı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un bir fotoğraf sergisi açılışında gerçekleşen saldırıda öldürülmesi üzerine, Ankara ve Moskova'dan peş peşe açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyonların canlı yayınladığı açıklamasında suikastin provokasyon olduğunu söyledi. Erdoğan, "Bu süreç içerisinde ülkem ve milletim adına Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Putin’in şahsında tüm dost Rus halkına taziyelerimizi tekraren özellikle iletmek istiyorum. Biliyoruz ki bu Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşme sürecini özellikle bozmaya yönelik bir  provokasyondur ama bu provokasyona gelmeyecek kadar Rusya yönetimi ve Türkiye Cumhuriyeti yönetimi de irade sahibidir" dedi.

Erdoğan, sözlerini "Rusya, Türkiye... Başımız sağolsun" ifadeleriyle bitirdi.

Aynı dakikalarda Rusya lideri Vladimir Putin de açıklama yaptı. Putin, "Rus Büyükelçiye yapılan saldırı, Türkiye ve Rusya'nın Suriye'de ilerlettiği iyi ilişkilere yönelik bir provokasyondur" dedi.

YORUM EKLE