Erdoğan ne kadar dolar bozdurulduğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tire'ye Entegre Süt Tesisi açılışında konuştu. Erdoğan konuşmasında, yaptığı dolar çağrısı üzerine vatandaşın şimdiye kadar 2 milyar dolar bozdurduğunu açıkladı.

GÜNDEM 23.12.2016, 20:27
Erdoğan ne kadar dolar bozdurulduğunu açıkladı

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar

Milletimizin devletine olan desteğini iyi biliyorum.

Kimse o paçavralar bayarğımıza eşmiş gibi karşımıza çıkmasın.

Kimse bizim topraklarımızda operasyon düşünmesin bedelini ağır öderler. Nitekim ödüyorlar

Türkiye'nin mücadelesi tek bir alanla ilgili değildir. Türkiye'ye saldırılar çok çeşitli. Bu nedenle bir çok alanda mücadele ediyoruz.

PKK'lı teröristleri mağaralarda arayan EL Bab'ı DEAŞ'tan kurtarmaya çalışan FETÖ'yü deşifre eden güvenlik güçlerimiz bizden dua bekliyor

YAKLAŞIK 2 MİLYAR DOLAR TL'YE ÇEVRİLDİ
Türkiye'nin mücadelesi tek bir alanla sınırlı değildir. Topyekün bir mücadele yürütüyoruz. Yürütmek zorundayız. Terörden darbe girişimine, ekonomik sabotajdan diplomatik provokasyonlar denenerek Türkiye'nin önü kesilmeye çalışılıyor. Üzerimize ekonomik baskı uyguladılar. Ne kadar dolar varsa TL'ye çevirin dedim. Sağolsunlar benim vatandaşım yaklaşık 2 milyar doları TL'ye çevirdi.

Esnaf ve sanatkarımız müşterilerine en iyi hizmeti verecek. İşadamımız yatırımlarını devam ettirecek. Bankacılarımız en uygun finansman imkanlarını sağlayacak. Düşük faizle işverene kredi sağlayacaklar. Yoksa yüksek faiz oranlarıyla eğer işverenimin karşısına dikilirsen yatırımcı nasıl olacak da yatırımda bulunacak. Mümkün değil.

Kendi alanlarımızda tüm gücümüzü imkanlarımızı ortaya koymalıyız. Şehitlerimize, gazilerimize vefa borcumuzu ödemenin en güzel yolu budur.

Yaşadığımız krizler bir hakikati gösterdi. Türkiye kendi kendine yeten bir ülke haline gelmelidir.

Yorumlar (0)