Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

Özel politika ve uygulamalarla engellilerin mesleki eğitimi ve istihdamı için çaba gösteren İŞKUR, özel projelere katkı sağlayarak engellilerin topluma ve ekonomik hayata uyumunu desteklemeye devam ediyor

Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

YÜZDE 38 ARTIRILDI
Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen ‘İdari Para Cezaları Fonu’ kullanılarak kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği sağlayan Kurum, bugüne kadar 36 bin lira olarak verilen miktarı ilgili komisyonun kararını yüzde 38 artırarak 50 bin lira yaptı.


YÜZDE 40 ŞARTI VAR
İŞKUR’a kayıtlı, 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyonca değerlendirilecek. Desteğe değer bulunan projelere; kuruluş işlemleri desteği olarak 3 bin, işletme gideri desteği olarak 11 bin, kuruluş desteği için ise 36 bin lira verilecek.


BAŞVURU VE EVRAKLAR İŞKUR'DAN
Hibeden yararlanmak isteyen engellilerin projelerini mevzuata uygun olarak komisyona sunulmak üzere, 11 Aralık’a kadar İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerekiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi İŞKUR İl Müdürlüğü’nden alınabilir. Ayrıca, başvuru rehberi ve formlara İŞKUR’un internet sitesinden (iskur.gov.tr) ulaşabilecek.

- Ege Haber
YORUM EKLE
EURO

7.1788

DOLAR

6.1013

BİST

99547

ALTIN

237.038

24°