Emekliye promosyon esnafa fon müjdesi

Milyonlarca emekli ve esnaf, ilgili bakanlıklarda altyapıları tamamlanarak Başbakanlığa gönderilen banka promosyon ve Esnaf Fonu çalışmalarının sonucunu beklemeye başladı.

GÜNDEM 24.12.2016, 09:09
Emekliye promosyon esnafa fon müjdesi

Emekliler kendilerine verilecek banka promosyonu miktarını, esnaf da kurulacak Esnaf Fonu’nun içeriğini  öğrenmek için Başbakan Binali Yıldırım’ın yapacağı açıklamalara odaklandı. Emeklilerin talepleri arasında yıllardır ilk sıralarda bulunan banka  promosyonu konusunda son aşamaya gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  ile bankalar arasında bir yıldır süren görüşmelerin tamamlanmasıyla pazarlıkta  ulaşılan son rakamlar Başbakanlığa sunuldu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, promosyon rakamlarının emeklilerin beklentilerini karşılayacak düzeyde olması gerektiğini belirterek,  “Yaklaşık 11.5 milyon  emeklimizin gözü kulağı sayın Başbakanda. Onun müjde niteliğindeki açıklamalarını merakla bekliyoruz” dedi.

Mağduriyete son

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in talebiyle gündeme gelen “Esnaf Fonu” da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin “Devlet gerekli  katkıyı vermeye hazır” açıklamasıyla ciddiyet kazanmıştı. Esnafın iflas etmesi veya dükkanını kapatması halinde, yeni bir işyeri açana kadar mağdur olmamasını amaçlayan fonun  Başbakan  Yıldırım tarafından kamuoyuna tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar (0)
26°
açık