Emeklilere ve Borçlulara Müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün imzaladığı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasını barındıran torba kanun ile uyum yasalarını onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Emeklilere ve Borçlulara Müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan torba kanunu ve uyum yasalarına yönelik olarak emeklileri ve borçluları sevindirecek haber geldi.

7141 sayılı "Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun",

7142 sayılı "6771 Sayılı Kanunla Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Çeşitli Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Konusunda Yetki Kanunu"

 7143 sayılı "Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun"

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından anayasanın 89. maddesinin birinci fıkrası ile 104. maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiği belirtildi.

Bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan, vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik olarak emekli vatandaşlara ödenecek dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi gibi düzenlemeleri içeren kanunu onayladı.

YORUM EKLE