banner123

Elektriği kesilip sayaçları sökülen Yavuz selim camisi için skandal açıklama

Bırcundan dolayı elektriği kesilip sayaçları sökülen Yavuz Selim camisi için skandal açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada "İbadete engel bir durum yok. Sadece ısıtma-soğutma hattının elektriğini kestik" denildi.

GÜNDEM 15.11.2018, 14:27 15.11.2018, 20:16 Bilal Demir
Elektriği kesilip sayaçları sökülen Yavuz selim camisi için skandal açıklama

İstanbul Fatih'de bulunan Yavuz Selim Cami'sinin borcundan dolayı elektriği kesilip sayaçları sökülmüştü. Konu üzerine Elektrik şirketi açıklama yaptı.  Şirketten yapılan açıklamada "İbadete engel bir durum yok. Sadece ısıtma-soğutma hattının elektriğini kestik" denildi.

“KESTİK AMA İBADETE ENGEL BİR DURUM YOK”

Konu ile ilgili dağıtım şirketi CK Enerji Boğaziçi Elektrik’ten açıklama geldi. Açıklamada “Yavuz Sultan Camii’nde ibadetin yerine getirilmesini engelleyecek hiçbir kesinti yapılmamıştır. Camide aydınlatma ve ses sistemini besleyen sayaçta enerji bulunmaktadır” denildi.

Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yapılan inceleme sonrasında söz konusu caminin Ocak 2018’den bu yana son ödemesi gelen toplamda 6 adet ısıtma ve klimadan kaynaklı fatura bedelini ödemediği ve toplam bedelin 18 bin 170 TL’ye ulaştığı tespit edilmiştir. Ödenmeyen borçlar nedeniyle kesme ihbarı bırakılmış ve cami imamı ve yetkilisi ile temasa geçilmiştir, ancak tarafımıza ödeme yapılmayacağı bilgisi verilmiştir. Nitekim daha sonra da ödeme yönünde hiçbir adım atılmamıştır. Tüm girişimlerin sonuçsuz kalması üzerine ödenmeyen borçlar nedeniyle camide ibadetin yerine getirilmesini engel teşkil etmeyen, sadece ısıtma-soğutma sağlayan sayacın enerjisi kesilmiştir. O tarihten bu yana da tarafımıza ödeme, borç yapılandırma gibi herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Caminin sadece ısıtma-soğutmasını besleyen sayacın 14 Kasım 2018’de borcunun ödeneceği bilgisi verilmesi üzerine enerjisi tekrar verilmiştir”

Yorumlar (0)