El Bab operasyonunda yaralanan asker şehit oldu

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda yaralanan Astsubay Başçavuş Volkan Külekçi, kaldırıldığı Gaziantep'teki hastanede şehit oldu.

El Bab operasyonunda yaralanan asker şehit oldu

İzmir’de kaçak göçmen operasyonu... İzmir’de yasa dışı yollarla Avrupa’ya geçmek isteyen düzensiz göçmen ve kaçakçılara yönelik operasyonlarda 81 göçmenle kaçakçılık yaptıkları belirtilen 5 şüpheli yakalandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan düzensiz göçmenlerle ilgili çalışma başlattı. İki operasyon yapan ekipler, Afganistan, İran ve Orta Afrika Cumhuriyeti uyruklu 81 kişi ile onların yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmalarına aracılık ettiği tespit edilen M.K. (34), M.A. (36), C.Y. (23), O.A. (43) ve Irak uyruklu A.A’yı (21) gözaltına aldı.

Ayrıca operasyonlarda ele geçirilen ve ulaşımda kullandığı öğrenilen araç ile 27 can yeleğine de el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.K, M.A, C.Y, O.A. ve Irak uyruklu A.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, yabancı uyruklular ise İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

YORUM EKLE