banner123

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayına çıkacak mı? Yıldırım hangi kanalı istiyor?

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimlerinde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ikilisi canlı birlikte canlı yayına çıkacak mı? Çok konuşulan bu konunun akabinde flaş bir iddia daha ortaya atıldı. Yıldırım, İmamoğlu ile TRT'de program yapmak istiyor! İşte detaylar...

GÜNDEM 03.06.2019, 18:00 03.06.2019, 17:54
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayına çıkacak mı? Yıldırım hangi kanalı istiyor?

Milyonların merakla beklediği Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım buluşması gerçekleşecek mi? Yıldırım ve İmamoğlu canlı yayında bir araya gelecek mi? Tüm bu konuların akabinde yeni bir iddia ortaya atıldı! 

BİNALİ YILDIRIM TRT'Yİ İSTİYOR!

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'canlı yayında tartışma' teklifine yönelik, ''Biz karşılıklı bir yayına çıkma konusunda prensip olarak tamam dedik" açıklamasını yapan Binali Yıldırım'ın programı TRT'de yapmak istediği iddia edildi.

PRENSİP OLARAK "TAMAM"

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım NTV’de yaptığı açıklamada, seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘canlı yayında tartışma’ teklifine yönelik, ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma konusunda prensip olarak tamam dedik. Hatta bizim bu kampanyadan sorumlu genel başkan yardımcımız, CHP’deki arkadaşlarla temasa geçecek ve bunun altyapısını hazırlayacaklar” açıklamasında bulunmuştu.

TRT İÇİN TEKLİF GÖTÜRÜLECEK

Eski CHP milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tartışma programı ile ilgili olarak yeni bir iddiada bulundu. Yarkadaş, Yıldırım’ın programı TRT’de yapmak istediğini belirtti. Yarkadaş’ın tweet’i şöyle: “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın hangi kanalda tartışacağı da ayrı bir konu… Binali Yıldırım’ın çalışma arkadaşları tartışmanın TRT’de yapılmasını istiyor. Yıldırım’ın kurmayları, İmamoğlu’nun kurmaylarına “Tartışma TRT’de olsun” teklifini götürecek”

TEK ŞART: "İSTANBUL'U KONUŞALIM

Yüksek Seçim Kurulu’nun, (YSK) 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran’da yeniden sandığa gidileceği yönündeki kararının ardından Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, çıktığı programlarda bir süredir rakibi Binali Yıldırım ile canlı yayında tartışmak istediğini dile getiriyordu.

Yıldırım İmamoğlu’nun teklifine, “Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak istiyorum” şeklinde yanıt vermişti. NTV’de yaptığı açıklamada da ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma konusunda prensip olarak tamam dedik” açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)