Ekrem İmamoğlu oy farkı hakkında konuştu: En kötü senaryoda...

Halk TV'de Ayşenur Arslan'a konuşan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki oy farkı hakkında son açıklamayı yaptı. İmamoğlu, "En kötü senaryoda bile fark 17 bine iner" ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu oy farkı hakkında konuştu: En kötü senaryoda...

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu, Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın yerel seçime yönelik sorularını yanıtladı. Binali Yıldırım ile arasında 18 binden fazla oy farkı olduğunu belirten İmamoğlu, "Bize de rakibimize de oy çıkıyor. En kötü senaryoda bile 17 bine iner fark" dedi.

İmamoğlu, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Kaybetmeyi bilmiyorlar. Kaybetmeyi bilseler başka davranırlar. 25 yıldır bu kenti yönetiyorlar. Böyle davranmalarını çok anormal karşılamıyorum ama normal davranan insanlara daha ihtiyaç var. Seçim bitmiş, neyin iddiasındasınız? Nereye kadar? Hafta başına kadar sürer bu süreç.

"Belediyeleri de kaybederler"

Bir yandan sokaktaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaş tavrı ile çok daha önde. Ben yine tavsiyede bulunayım AK Parti'ye. Kendilerini yenilensinler, neden kaybettiklerini düşünsünler. Yoksa diğer belediyeleri de kaybederler"

'Of farkı 18 bin 223'

Gece yarısı Twitter adresinde oy farkına ilişkin paylaşım yapan İmamoğlu, oy farkının 18 bin 233 olduğunu belirtti.

YORUM EKLE