Ekrem İmamoğlu İstanbul Maltepe mitingi katılım sayısı - 21 Nisan Maltepe mitingine kaç kişi katıldı

İstanbul Büyükşehir Yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe mitinginde konuşma yapıyor. Maltepe Miting alanında mahşeri kalabalığa seslenen İmamoğlu zorlu seçim maratonun ardından halkla ilk buluşmasında 'Seçimleri değil, sizleri kazanmak isterim' yorumunu yaptı. Maltepe Mitingi'ne kaç kişi katıldı? 21 Nisan 2019 Pazar günü düzenlenen İmamoğlu'nun mitinginde kaç kişi vardı? Emniyet kaynaklarından yapılan açıklamanın detayları ve Maltepe Mitinginden il kareler haberimizde...

GÜNDEM 21.04.2019, 15:12 21.04.2019, 16:28
Ekrem İmamoğlu İstanbul Maltepe mitingi katılım sayısı - 21 Nisan Maltepe mitingine kaç kişi katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'deki "İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç" mitinginde konuşuyor.

MALTEPE MİTİNGİNE KAÇ KİŞİ KATILDI? 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı üzerine bugün saat 14:00’te Maltepe sahilindeki miting alanında yapıldı.  “İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”nına önce İstiklal Marşı okundu sonra dualar edildi. 

Maltepe Mitingi'ne kaç kişinin katıldığı merak ediliyor. Miting alanındaki kalabalık önceki mitingler ile kıyaslandığında bugüne kadar yapılan en kalabalık mitinglerden biri olduğu anlaşılıyor. Maltepe Mitingi ile ilgili emniyetten gelen açıklama ve konu ile ilgili detaylar paylaşıldığı andan itibaren haberimizde olacak. 

MİTİNG ALANI ARKADAN ÇEKİLEREK GÖRTERİLDİ

Miting alanının ardan çekilip gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı. Bundan önceki tüm Ak Parti mitinglerinin neredeyse tamamı ön den geriye doğru ve özel kamera açılarıyla çekim yapılarak yayınlanırken Ekrem İmamoğlu'nun 21 Nisan Maltepe Mitingi alanın arka tarafından çekim yapılması dikkat çekti. Arkadan çekime rağmen alanın tıklım tıklım görünmesi mitinge katılımın ne kadar yoğun olduğunu göstermektedir.

İMAMOĞLU MALTEPE MİTİNGİ'NE DAVET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Maltepe sahilindeki miting alanında yapılacak olan “İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç Buluşması” hakkında açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingine bütün istanbulluları davet etti. İmamoğlu davetinde "Gelin güzel bir pazar gününde saat 14'de Maltepe'de buluşalım." dedi.  

İmamoğlu'nun açıklamalarının detayları şöyle:

"Ben seçimleri değil, sizlerin kalplerini kazanmayı yeğlerim.

31 Mart İstanbul yerel seçimleri tarihe geçmiştir. Bu seçimden herkesin, özellikle de siyasetçilerin alacağı dersler vardır. Bu seçimden çıkan üç temel dersi hatırlatmak istiyorum. Birincisi; siyaseti her koşulda sevgi, saygı, centilmenlik içinde yapılmalıdır. Bu centilmenlikten asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. İkincisi; siyasetin amacı insanların mutluluğudur. Siyaseti öncelikle bu sorumlulukla düşünüp davranmalıyız. Üçüncüsü; herkesin dünya görüşü, değerleri, inançları farklı olabilir ama bunları çatıştırmanın adı asla siyaset değildir. Bu dersi hiç kimse unutmasın. Siyaset her şeyden çok çözüm üretme işidir.

“Ne yazık ki bir yanımız keder dolu, şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terörü lanetliyorum, birliğimiz bütünlügümüz daim olsun. Bir millet sevinçte ve kederde ortak oluyorsa millettir. Hiçbir seçim vatandaşlar arasındaki gönül köprülerini yıkmamalıdır. Bunu sağlamak da öncelikle siyasetçilerindir. Önemli olan seçimlerden önce de ağır sözlerden uzak bir siyaset yapabilmektir. O seçimden millet kazançlı çıkmaz. Bir sözle kalpleri kırarsınız ama binlerce sözle kazanamazsınız. Ben seçimleri değil sizlerin kalplerini kazanmayı yeğlerim.”

-31 Mart seçimleri tarihe geçmiştir. Siyaset her koşulda centilmenlik içinde yapılmalıdır.

-Siyasetin temel amacı insanlığın mutluluğudur. Siyaseti ööcelikle bu tutumla düşünüp davranmalıyız. Herkesin inancı, görüşü farklı olabilir. Onları çatıştırmanın adı asla siyaset değildir.

-Siyaset çözüm üretmektir.

-31 Mart seçimlerinden itibaren yaşanmış ve hala da gelişmekte olan bir sürü olay var. Ama milletimiz bu seçimden başarıyla çıkmıştır.

Bu muhteşem milletin her anı mutlu olsun. Hiç kimse unutmasın bu ülkede millet ne derse o olur. Bu ülkede son sözü millet söyler. Bu 23 Nisan 1920'den bu güne son sözü hep millet söylemiştir.

Herkes bunu bilsin. Milletin sözünü içine sindirebilmelidir. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Milli ve dini bayramlarda ulaşım ücretsiz olacak. Ben İstanbul'a yeni bir başlangıç vaat ederek buraya geldim.

İstanbul'a yeni nesil siyaset anlayışı hakim olacak. Yeni nesil belediyecilik hakim olacak. Yeni nesil yurttaşlık hakim olacak.

Yeni nesil siyaset anlayışında ne anladığımı ortaya koydum. Vatandaşa karşı kibirle yaklaşan, saygısız siyasetçilerin devri kapanmıştır."

Yorumlar (0)
29°
açık