Eğitimde bir ilk yaşanıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Türkiye'de ilk defa başlatmış olduğu projede İzmir'deki köy okullarının sorunları yerinde tespit ediliyor.

Eğitimde bir ilk yaşanıyor
Müdürlük kapsamında bulunan 15 şube müdürü il genelindeki köy okullarına yıl içerisinde ziyarette bulunarak, hem öğretmenlerin hem de okulların sorunları hakkında bilgi alarak çözülmesini sağlayacak. Proje kapsamında dün de İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Akpınar Torbalı'ya gelerek Yeniköy, Ahmetli ve Özbey'deki okulları ziyaret etti.

Haftada bir veya iki okul gezecek olan Şube Müdürü Akpınar'ın sorumluluk bölgesi Torbalı ve Menderes ilçeleri. Torbalı'daki 22 köyü eğitim yılı içinde gezerek öğretmenler odasına konuk olacak olan Hüseyin Akpınar, öğretmenlerin sıkıntılarını dinleyecek. İl Müdürü Vefa Bardakçı'nın köylerdeki okulları gezme fırsatı olmadığını söyleyen Akpınar, "15 şube müdürü bunun için görevlendirildik. Sorumluluk bölgem olan Torbalı ve Menderes ilçelerindeki köy okullarını eğitim yılı sonuna kadar gezip bilgi toplayacağım" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Akpınar sözlerini şöyle sürdürdü; "15 şube müdürü bu iş için görevlendirildik. Köy okullarımızdaki sorun ve sıkıntılar ile öğretmenlerinizin şikayetlerini inceleyip rapor haline getirip, İl Müdürümüze ileteceğiz. Bu sorunlar kaymakamlık vasıtasıyla, büyük sorunlar ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çözüme kavuşturulacak" dedi. Gezdiği Yeniköy ve Özbey okullarında bina sıkıntıları olduğunu ve raporlarına yazdığını söyleyen Akpınar, "Gereken yapılacak" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE