Ege Üniversitesi'nde kazada hayatını kaybeden Sezen'e acı veda

Ege Üniversitesi'nde dün sabah 11.30 sıralarında meydana gelen kazada 23 yaşındaki Sezen Zambak hayatını kaybetmişti. Çiçek sulama traktörünün altında kalan Zambak'ın cenaze töreni bugün okulunda gerçekleşti. Gözyaşlarının sel olduğu törende Sezen'in ailesini yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Acılı anne kızına "Annem duyuyorsan ben seni çok seviyorum" sözleriyle seslendi.

GÜNDEM 17.09.2019, 15:56
Ege Üniversitesi'nde kazada hayatını kaybeden Sezen'e acı veda

Ege Üniversitesi Bornova kampüsü içinde dün sabah saatlerinde meydana gelen kazada Ziraat Fakültesi mezunu Sezen Zambak çiçek sulama traktörünün çarpmasıyla hayatını kaybetmişti. Genç kızın cenazesi iki gün yas ilan edilen ve bölüm birincisi olarak bitirdiği okuluna son kez getirildi. 

Prof. Dr. Rektör Necdet Budak Türk bayrağına sarılı tabutla gelen Sezen Zambak'ın isminin üniversitede yaşatılacağını açıkladı. Gözyaşlarının sel olduğu törende Sezen'in annesinin söyledikleri yürekleri dağladı. Oldukça bitkin görünen baba Metin Sezen Zambak, anne Kevser Zambak ile Sezen'in bir kız kardeşi Damla Zambak'ı yakınları sakinleştirdi. 

Cenazesi okuluna getirildi

İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınan Sezen Zambak'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, bölüm birincisi olarak bitirdiği ve iki gün yas ilan edilen okuluna son kez getirildi. Ziraat Fakültesi bünyesinde yapılan ve TÜBİTAK'ın destek verdiği 'Probiyotik Bakterilerle Zenginleştirilmiş Probiyotik Yoğurt' projesinde Ar-Ge elemanı olarak çalışan Sezen Zambak'ın isminin okulda yaşatılacağı bilgisini Rektör Prof. Dr. Necdet Budak verdi. Ziraat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum ise öğrencisine "Güler yüzlü, çimen gözlü kızım. Melekler yoldaşın olsun" sözleriyle veda etti.

Yakınları teselli etmeye çalıştı

Okuldaki törende oldukça bitkin görünen baba Metin Sezen Zambak, anne Kevser Zambak ile Sezen'in bir kız kardeşi Damla Zambak, gözyaşlarına boğuldu. Yakınları onları teselli etmeye çalıştı. Acılı anne kızına "Annem duyuyorsan ben seni çok seviyorum" sözleriyle seslendi. Bu anlarda salondakiler de gözyaşlarına hakim olamadı. Bu arada Sezen'in kazadan önceki gece 8 yaşındaki kuzeninin doğum günü kutlamasına katıldığı hem kendi ailesi hem de yakınlarıyla mutlu bir gece geçirdiği ortaya çıktı. Bu mutlu geceyi aile üyeleri hüzünle anlattı.

Yorumlar (0)