Dolar güne nasıl başladı? - Ege izmir haber

Dolar güne nasıl başladı?

Dolar/TL, hafta başından bu yana yaşanan TL lehine hareketlerine dün itibariyle ara verdi. Güne yatay hareketle 3.86 seviyesinden başlayan dolar/TL'nin yönü üzerinde ABD işsizlik verisi etkili olacak.

Dolar güne nasıl başladı?

Dolar/TL saat 08:44'de yatay hareketle 3.8710 seviyesinde yer aldı. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5540 ve sterlin/TL 5.2325'den işlem gördü.

Dolar kurunda 3.84 seviyesine kadar devam eden düşüşün sona ermesinde doların küresel olarak değer kazanması etkili oldu. ABD hükümetinin fonlamasını geçici olarak genişletmeye yönelik bir tasarının Kongre'den geçmesi, yatırımcıların vergi reformu tasarısının da kabul edileceğine yönelik iyimserliğini destekledi.

ABD'de beklentilerden iyi gelen işsizlik maaşı başvurularının ardından, bugün kasım ayı işsizlik verileri takip edilecek. İstihdamın beklenenin aksine zayıf kalması durumunda dolar/TL'de geri çekilmelerin yaşanabileceği belirtiliyor.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3.8470 seviyesinin destek, 3.90 seviyesinin ise direnç konumuna geldiğini kaydediyor.

YORUM EKLE
banner446
HABERLER