Doktor görünce şoke oldu! 14 yaşında 8,5 buçuk hamile...

Adana'nın Seyhan ilçesinde 14 yaşındaki kız rahatsızlanıp doktora gidince 8 buçuk aylık hamile olduğu polise haber verildi. 14 yaşındaki Afre Mehli'nin kocası ve ailesi hakkında adli işlem başlatıldı.

GÜNDEM 18.12.2018, 10:50 18.12.2018, 11:54
Doktor görünce şoke oldu! 14 yaşında 8,5 buçuk hamile...

Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi'nde meydana geldi. Afre Mehli (14) ve Fedi Hacyusuf (21) 1 yıl öne evlenip Suriye'de yaklaşık 8 yıldır süren iç savaştan kaçarak, bir süre önce Halep'ten Adana'ya geldi. Afre Mehli bu evlilikten hamile kaldı. 8.5 aylık hamile olan Mehli bugün de rahatsızlanınca kocasıyla Adana Doğum Hastanesi'ne gitti

Doktor kız çocuğunun kimliğine baktığında 14 yaşında olduğunu görünce muayene edip polise dehaber verdi. Hastaneye gelen polis Türkiye'de 18 yaşından küçük kızların evlenmesi suç olduğu için kocayı ve ailesi ile eşini çocuk şube müdürlüğüne götürdü. Kocanın Suriye'de evlendiklerini, orada 12 yaşından sonra evlenmenin serbest olduğunu Türkiye'deki yasaları bilmediğini söylediği öğrenildi. 

Afre Mehli'nin ise anne ve babasının kendisini evlendirdiğini, Suriye'de herkesin küçük yaşta evlendiğini söylediği ileri sürüldü. Fedi Hacyusuf ve ailesi hakkında adli işlem başlatıldı.

Yorumlar (0)