Doğu Perinçek: FETÖ ve PKK'nın talepleri ile o yürüyüş götürüldü

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir koluna bölücü terör örgütü PKK'yı öbür koluna Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) taktığını öne sürerek, "FETÖ ve PKK'nın talepleri ile o yürüyüş götürüldü. Adalet talebi PKK'ya adalet, FETÖ'ye adalet, içerideki FETÖ'cüleri, PKK'lıları dışarı çıkartmak." dedi.

Doğu Perinçek: FETÖ ve PKK'nın  talepleri ile o yürüyüş götürüldü

Perinçek, Esnaf Sarayı'nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada,  Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a yaptığı yürüyüşü hatırlatarak, yürüyüşte  "hapishanenin kapılarını açacağız, içerideki tutukluları, gözaltında olan  insanları, haksızlığa uğramış Vatandaşları kurtaracağız" söyleminin kullandığını  belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun kamuda FETÖ'den tasfiye edilmiş 145 bin kişinin  tekrar göreve alınması için yürüdüğünü söylediğini savunan Perinçek, şöyle devam  etti:

"O yürüyüşte kim var? PKK var. PKK açıkça destekledi. Kendi adamlarını  yolladı. CHP lideri bir koluna PKK'yı öbür koluna FETÖ'yü taktı. FETÖ ve PKK'nın  talepleri ile o yürüyüş götürüldü. Adalet talebi PKK'ya adalet, FETÖ'ye adalet,  içerideki FETÖ'cüleri, PKK'lıları dışarı çıkartmak. HDP'nin 11 milletvekili  tahliye edilsin, 145 bin kişi tekrar devlet kurumlarına oturtulsun. Yani Türkiye  gladyoyu temizliyor. CHP gladyo ile yürüyüp onu tekrar devletin içine iade etmek,  geri getirmek ve oturtmak için yürüyüş yapıyor. Bu yürüyüş budur."

Perinçek, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yayımladığı bildirinin satır  aralarında terör örgütü PKK ile sulh olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE