Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı! İşte o bölgeler...

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı bugün sabah 06.00'da başladı. Lice, Kulp ve Silvan ilçelerine bağlı 21 kırsal mahallede PKK'ya yönelik operasyon başladı.

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı! İşte o bölgeler...

Diyarbakır'ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerinin 21  kırsal mahallesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon başlatıldı. 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice, Kulp ve Silvan ilçesinin  dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt  yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve iş  birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak, depo alanları,  uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği  belirtildi.

Operasyon bölgesinde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve  sivil vatandaşların zarar görmemesi için Lice'nin Budak, Dallıca, Türeli, Tepe,  Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu, Kulp'un Çukurca, Akbulak, Demirli, Bayırköy, Düzce,  Temren, Taşköprü, Güleç, İnkaya, Barın, Üçkuyu ve İnan ile Silvan'ın Dolaplıdere  ve Dağcılar mahalleleri ile bağlı mezralarında saat 06.00'dan itibaren sokağa  çıkma yasağı getirildi.

Açıklamada, söz konusu yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal  güvenliği yönünden önem taşıdığı belirtildi.  

YORUM EKLE