Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak gözaltına alındı

Son dakika haberi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Öte yandan polis ekipleri Diyarbakır Belediyesi'nde arama yapıyor.

Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak gözaltına alındı

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör  örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen  Kışanak, Diyarbakır Havalimanı'nda, DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı ise adresinde, İl  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.
 
Diyarbakır Belediyesi'nde arama başlatıldı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gültan Kışanak'ın gözaltına alınmasının ardından belediye binasında da arama başlatıldı.

Belediye çevresinde, olası bir duruma karşı Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ve çevik kuvvet ekipleri konuşlandırıldı.Daha sonra belediyeye giren polis, başta başkanlık katı olmak üzere tüm katlarda arama başlattı.

HDP'li vekillere izin verilmedi
Bu sırada, aralarında HDP Diyarbakır milletvekilleri Feleknas Uca ve Çağlar Demirel ile yaklaşık 50 kişilik partili bir grup da belediye önüne gelerek, içeriye girmek istedi. Ancak polis, gruba izin vermedi.
Polisin, Kışanak ve Anlı'nın evinde de arama yaptığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 16:26
YORUM EKLE