Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli açıklamalarda bulundu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Kuşu programına katıldı. Programda önemli açıklamalara yer veren Bakan Çavuşoğlu: "Güvenli bölgede DEAŞ'lıların sorumluluğu bizim. YPG, DEAŞ'lıları elinde silah olarak tutuyor." ifadelerinde bulundu.

GÜNDEM 10.10.2019, 21:29
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli açıklamalarda bulundu!

Gece Kuşu programına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"BİR AN ÖNCE İSTİKRAR SAĞLANMALI"
"Terörün çirkin yüzü görmek isteyen için ortada. Operasyonun amacı teröristleri çıkarmak. 30 KM'nin altına inmeyi planlamıyoruz. Suriyeli Kürt kardeşlerimiz de buralara dönecekse çoğunluğu Kürt olan Ayn EL Arap gib bölgelerden teröristlerin çıkması lazım. Bu teröristler yüzünden dönemiyorlar. Harekat için takvimlendirme yapmak doğru bir şey olmaz. Bir an önce bölgede istikrar sağlanmalı.

TALİMAT VERİLMİŞTİ
"Trump'la telefon görüşmesinde zaten kararımızı vermiştik. Sayın Cumhurbaşkanımız Trump'a bizzat kendisi söylemek istedi. Cumhurbaşkanımız bu harekatın başlaması için aylar önce talimat vermişti."

"SABRETTİK AMA SONUNDA KENDİMİZ ADIM ATTIK"
"Süreci mutabakatla yapmayı istemiştik. Ortak bir harekat merkezinin oluşturulması gibi bazı adımlar atıldı fakat bu yetmez devamı gelmesi lazım ve arkasından da sahada edindiğimiz bilgilerle öğrendik. Sahadaki gerçeklerle kararımızı aldık.Sabrettik ama sonunda kendimiz adım attık. Güvenli bölgede DEAŞ'lıların sorumluluğu bizim. YPG DEAŞ'lıları elinde silah olarak tutuyor. Cumhurbaşkanı DEAŞ'lılarla ilgili mesaj verdi."

Yorumlar (0)