Didim Esnafı Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Aydın Didim İlçesinde sokak hayvanlarına çarşı esnafı sahip çıkıyor.Esnaflar sokak hayvanlarının da artık çarşının bir parçası olduğunu belirtirken yine çarşıda esnaflık yapan Ercan Çam "Biz insanlar nasıl yaşıyorsak sokak hayvanları da yaşaması için yemeye içmeye ihtiyaçlar var" sözleriyle sokak hayvanlarına sahip çıkıldığını ifade etti.

GÜNDEM 29.07.2019, 11:02
Didim Esnafı Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan bir çarşıda sokak hayvanları için seferber olundu. Çarşıdaki esnaflar sokaktaki hayvanlarında artık oranın bir parçası olduğunu dile getirirken yine aynı şekilde çarşıda esnaf olan Ercan Çam, sokak hayvanları da tolumun bir parçası olduğunu ifade ederek, “Biz insanlar nasıl yaşıyorsak sokak hayvanları da yaşaması için yemeye içmeye ihtiyaçlar var. Kendimin bakmakla mükellef olduğum bir hayvanım var. Dolayısıyla sokak hayvanlarına karşı da duyarlı davranıyorum. Esnaf olarak bir kenara bir kap su ve yiyecek bırakıyorum. Diğer esnaflarda da aynı duyarlılığı görüyorum. Bu hususta ilçe esnafı sokak ve caddeler de mekanına sığınan sokak hayvanlarını boş çevirmiyor. Bir kenara bir kap su ve yiyecek bıraktıklarına tanık oluyorum” dedi.

Didim Belediyesi tarafında sokaktan alınarak hayan barınağın da veteriner tarafından aşı ve kulak numaraları yenilenen hayvanların tekrar alındıkları alanlara bırakıldığını ifade eden Çam, çarşı esnafın sokak hayvanlarına karşı gösterdiği duyarlılığı şehirde yaşayan tüm vatandaşların da göstermesini isteyerek sokakta yaşayan hayvanların da yaşama hakkı olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)