Devlet desteğiyle hayalini gerçekleştirdi

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Zübeyde Kurt, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Genç Çiftçi Projesi"nden aldığı hibe desteğiyle istiridye mantarı üreterek hayalini gerçekleştirdi.

Devlet desteğiyle hayalini gerçekleştirdi

30 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ

İlçenin Sumaklı Mahallesi’nde yaşayan Zübeyde Kurt, bakanlığın "Genç Çiftçi Projesi"nden faydalanmak için Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü'ne başvuru yaptı. Başvurusu onaylanan Kurt’a 30 bin lira hibe desteği verildi. 

Kurt, aldığı desteğin ardından çocuklarıyla mantar tesisi kurarak üretim yapmaya başlamanın sevincini yaşıyor. 

YAŞADIĞI MUTLULUĞU ANLATTI

Girişimci Zübeyde Kurt,  yaptığı açıklamada, devlet desteğiyle hayalini kurduğu işletmeyi açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

EV HANIMLARINA DA ÖNERİYORUM

Ev hanımı iken şimdi iş kadını olduğunu dile getiren Kurt, yaptığı işin güzel ve zevkli olduğunu, yapmak isteyen ev hanımlarına da önerdiğini kaydetti. 

Kurt, çocuklarının kendisine yardımcı olduğunu aktararak, "Biz üretiyoruz, servisçilik yapan eşim de pazarlamasını yapıyor. 

''YAPTIĞIM İŞLE GURUR DUYUYORUM''

Hiçbir zaman satış sıkıntısı çekmedik. Haftada 3 defa toplama yapıyoruz. Her toplamada verimine göre ortalama 10-15 kilogram arasında ürün alıyorum. Yaptığım işle gurur duyuyorum. 

''SIKINTI ÇEKMİYORUM''

Buradan aldığım parayla çocuklarımı okutuyorum, evime katkıda bulunuyorum, sıkıntı çekmiyorum." dedi. Bu işe başladıklarından bu yana ev ekonomilerinin de rahatladığına dikkati çeken Kurt, "Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden Allah razı olsun. 

YORUM EKLE