Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan seçim sonrası ilk açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerden sonr ilk kez konuştu. Erdoğan, "Şunu açık net ifade etmek lazım. Seçim süreci bitmiştir. Olayın mahkeme süreci var. Bu işin üç basamağı var. İlçe,il ve yüksek seçim kurulu var." ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 05.04.2019, 15:06 05.04.2019, 15:31
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan seçim sonrası ilk açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilere konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Şuan seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci var. Bu 3 aşamadan oluşuyor. Şuan mahkeme süreci var. Mahkeme sürecinin patronu YSK'dır. Şuanda ilçe seçim kurullarınca yapılanlar yapılıyor, partiler de itiraz haklarını kullanıyor. Bir üst merkezi il seçim kurulu buradan da netice alınmazsa YSK'ya başvurulur. Bu size gönül veren bütün seçmenleri memnun etmek için yapılmaktadır. Bu yapılanlar da işte budur. Benim elimde şuan şu oran var: Biz 30 büyükşehirin 15 tanesini AK Parti olarak aldık, 1 tanesini MHP aldı. Geri kalan 14 ili Millet İttifakı aldı. Bizim aldığımız oy şuan toplam 53,3'tür.

ABD'YE "SİZ HADDİNİZİ BİLİN"

Siz haddinizi bilin. Siz çok fazlaca itiraz hakkını kullandınız. Avrupa'da bunu yaptı. Türkiye'nin içişlerine karışamazsınız, herkes haddini bilecektir. Katılım oranı ile biz demokrasi dersi veriyoruz dünyaya. Bakınız illerde biz 51 ilin 24 tanesini almışız. 10 tanesini MHP almış. Toplam 34 yapıyor. 

CUMHUR İTTİFAKI İLÇE BELEDİYELERİNİN YÜZDE 70'İNİ, BELDELERİNDE YÜZDE 75'İNİ ALDI

Cumhur İttifakı ilçe belediyelerinin yüzde 70'ini almıştır. Hala ders almıyorlar. 386 belde belediyesini 202 olarak açıkara biz aldık. Beldelerin de yüzde 75'ini aldık. Millet Cumhur ittifakına gönlünü vermiştir. Buradan bir yere daha geliyorum. Şuanda İstanbul'da sayım devam ediyorum. 39 ilçe var burada. 25 ilçeyi Cumhur ittifakı olarak biz aldık. Büyükşehir Belediye Meclisini'nin çoğunluğu AK Parti ve Cumhur İttifakına bağlıdır. Muhaliflerden daha fazla üyeye sahipiz.

İMAMOĞLU'NA TEPKİ! "YAPTIĞI PROTOKOL OLARAK YANLIŞTIR"

Mazbatanı almadan Anıtkabir'e gidiyoruz. Senin Misakı Milli Kulesinde yazdığın yazı da yanlış. Bunu da bilmiyor. Yaptığı protokol olarak yanlıştır. Bizler oradaki usule, erkana uyarak hareket ettik. Usul ve erkanı öğrenmeden ona yanlış kılavuzluk yaptılar. Milli Savunma Bakanlığı da oradan defteri çekip aldı. İstanbul'da nihai kararı YSK verecektir. İşte o zaman iş bitmiştir.

ABD'NİN SÖYLEMLERİ YANLIŞ

Amerika'nın söylemleri falan çok yanlış. S400 ile ilgili süreci bitirdik biz. Ödemeleri yapıyoruz. ABD'ye de teklifimiz sizden de patriotları alalımdı. Rusya'nın tanıdığı şartları onlar bize tanımadı. S400 süreci işliyor, teslimatlar Temmuz ayında başlıyor. F35'de ikisini teslim almıştık bunlar Amerika'da. Üçüncüyü de teslim ettiler. Dördüncü de gelecek. Pilotlarımız orada çalışmalarını yürütüyor. Bu arada da NATO genel sekreteri yaptığı konuşma manidardır. O konuşmasında adeta NATO ülkesi üyelere herhangi bir yaptırım bunlar doğru şeyler değildir, hepsine ihtiyacımız var ifadesini kullandı. İkili ticaret hacmimizi görüşeceğiz. Doğal gaz noktasında Rusya ile ilişkimiz çok güçlü. Bunların görüşmesini yapacağız. Pazar günü arkadaşlarımızla brifing yapacağız, orada da arkadaşlarımızla görüşeceğiz.

BUGÜNE KADAR OLMAMIŞ BİR TAŞIMA İŞLEMİ VAR

Çok akıllıca çok planlı bir taşınma işlemi sürdürülüyor. Bugüne kadar olmamış bir taşıma işlemi var. 1000'i aşkın TIR, kamyon… Elektrik elektronik mekanizmalar hassas. Bunların taşınması söz konusu. Arkadaşlarımız hassasiyetlerini ortaya koyarak işin takibini yapıyorlar. Önümüzdeki hafta her şey rayına oturacak. Dünyanın en güçlü en büyük havalimanı uygulamada da adımlarını atmış olacağız

Yorumlar (0)