Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 milyon Suriyeli'nin geri döneceğini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Barış Pınarı Operasyonu'nun 7. gününde önemli açıklamalar da bulunan Erdoğan, "İlk etapta 1 milyon daha sonra 2 milyon Suriyeli sığınmacının evlerine kendi tercihleriyle dönmelerini temin edeceğiz." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 15.10.2019, 18:13
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 milyon Suriyeli'nin geri döneceğini açıkladı!

TSK'nın başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın 7. gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Bakü'de Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"2 MİLYON SURİYELİ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili, "Suriye'de son 8 yılda yaşadıklarımız bir terör örgütü ile terör örgütünün tasfiye edilemeyeceğini göstermiştir. Barış Pınarı Harekatımızın 2 önemli amacı vardır. İlki, Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG kaynaklı terör kaynağını ortadan kaldırmaktır. 2. amacı Suriyeli kardeşlerimizin geriye dönüşü için ortam sağlamaktır. Kısa zamanda Münbiç'ten Irak sınırımıza kadar olan bölgeyi güvenli hale getirip, ilk etapta 1 milyon daha sonra 2 milyon Suriyeli sığınmacının evlerine kendi tercihleriyle dönmelerini temin edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)