Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak Kato Dağı'ndaki askerlerle bayramlaştı!

Şırnak Kato Dağı'ndaki üs bölgesine giden İçişleri Bakanı Süleyman Zorlu, Cumhurbaşlanı Erdoğan'ı telefonla aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak Kato Dağı'ndaki askerlerle bayramlaştı.

GÜNDEM 21.08.2018, 10:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak Kato Dağı'ndaki askerlerle bayramlaştı!

Şırnak'ta temaslarını sürdüren Bakan Soylu, beraberinde yardımcısı  Mehmet Ersoy,Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şırnak Valisi Mehmet  Aktaş ile Beytüşşebap ilçesinden helikopterle Kato Dağı'ndaki Tuzluca Üs  bölgesine geçti.

Burada kurban kesiminin ardından Soylu, askerlerin bayramını kutladı, onlarla kahvaltı yaptı.

Kahvaltı sırasında Bakan Soylu, telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ı aradı. Başkan Erdoğan, Soylu'nun telefonu ile Mehmetçiklerin bayramını  kutladı.

Erdoğan, telefonda askerlere hitaben, "Öncelikle oradakilerin Kurban  Bayramını tebrik ediyorum. Nice bayramlara, nice zaferlere Rabbim bizleri  kavuştursun inşallah. Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize  şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah geleceğimiz nice  zaferlerle dolu olsun. İnanıyorum ki sizler dik durdukça bayrağımız inmeyecek,  ezanlarımız susmayacak, bu vatanı kimse bölemeyecek. Milletimiz çok daha refah ve  huzur içinde olacaktır. Nice bayramlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize Allah'tan şifa diliyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah geleceğimiz de zaferlerle dolu olsun.

İnanıyorum ki sizler dik durdukça bayrağımız inmeyecek, ezanlarımız susmayacak, bu vatanımızı kimse bölemeyecek. Ve milletimiz refah içinde olacaktır.

Nice bayramlara diliyorum, tekrar Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu