Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'a izlettiği video etki bıraktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Lideri Donald Trump ile Beyaz Saray'da 1.5 saatlik bir toplantı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'la görüştükleri esnada bir video izletti. Mazlum Kobani adlı terörist tarafından yapılan katliamların anlatıldığı videonun Trump'ı çok etkilediği bildirildi.

GÜNDEM 14.11.2019, 17:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'a izlettiği video etki bıraktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da ABD Başkanı Donald Trump ile dün Beyaz Saray’da görüştü. Görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

YPG TERÖRÜNÜ ANLATAN BİR VİDEO İZLETTİ
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, iki ülke arasındaki sorunların çözümü için ABD Başkanı Donald Trump'ın samimi bir çaba içinde olduğunu belirtti. Erdoğan, Trump'a YPG terörünü anlatan bir video da izlettiğini açıkladı.

TRUMP ETKİLENDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Trump'a terör örgütü YPG'yi anlatan bide video izlettim, çok etkilendi" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI
İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından videoyu paylaştı.

Altun paylaşımında, "Başkan Trump ve senatörlere, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün Beyaz Saray’da gerçekleştirilen görüşme sırasında izlettirilen video. Videoda, Mazlum Kobani adlı terörist tarafından yapılan katliamlar ayrıntılarıyla anlatılıyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)