Cumhurbaşkanı Erdoğan, down sendromlu sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Down Sendromlu Özel Sporcular Futsal Milli Takımı üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Takımın kalecine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sana bir atış yapayım mı?" diye sorması üzerine Dinç, "zımba gibiyim" yanıtını vererek oluşturulan kaleye geçti. Erdoğan, Dinç'e "sol ayak, sağ ayak hangisiyle atayım?" sorusunu sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aldığı "sağ" yanıtına rağmen topu sol ayakla sol köşeye gönderdi. Dinç bu şut karşısında başarılı bir kurtarış gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, down sendromlu sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Down Sendromlu Özel  Sporcular Futsal Milli Takımı üyelerini kabul etti. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Futsal Milli Takım  üyelerini kabulünde renkli görüntüler yaşandı.

Takım oyuncuları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a adının yazdığı ve memleketi  Rize'nin plaka kodu olan 53 numaralı forma hediye etti.  Sporcuların çok mutlu olduklarını söylemesi üzerine Erdoğan, "Eğer ben  de sizleri memnun ettiysem ne mutlu bana" dedi. Bazı sporcuların futbol topu ile hünerlerini sergilediği kabulde,  takım kalecisi Hüseyin Dinç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uzun süre sarıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sana bir atış yapayım mı?" diye sorması  üzerine Dinç, "zımba gibiyim" yanıtını vererek oluşturulan kaleye geçti.

Erdoğan, Dinç'e "sol ayak, sağ ayak hangisiyle atayım?" sorusunu  sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aldığı "sağ" yanıtına rağmen topu sol ayakla sol  köşeye göndermesine rağmen Dinç yine de başarılı bir kurtarış gerçekleştirdi. Kurtarış karşısında başta Erdoğan olmak üzere yanındakiler, Dinç'i  uzun süre alkışladı. Dinç, takım arkadaşlarının yaptığı atışları da kurtardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve takım oyuncuları, "Türkiye" diyerek coşkulu  bir şekilde tempo tuttu. Erdoğan, takım oyuncularıyla tek tek ilgilenerek, onlara  antrenmanlarda kullanmaları için hediyeler verdi. Erdoğan, bir sporcunun hediye  almadan önce asker selamı vermesini ise "aferin" diyerek tebrik etti. Toplu fotoğraf çekimi sırasında Erdoğan'ın "Çektik mi? Allah  çektirmesin" esprisi üzerine sporcular uzun süre güldü.

YORUM EKLE