Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması! EYT'de son durum nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması geldi. Emeklilikte yaşa takılan çok sayıda vatandaş tarafından merakla beklenen 'EYT ne zaman çıkacak' sorusunun cevabı araştırılıyor. Erdoğan EYT'ye ilişkin ''Yapmayacağız seçim kaybetsem bile bu işte yokum." diye konuştu.

GÜNDEM 16.11.2019, 15:55 16.11.2019, 16:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması! EYT'de son durum nedir?

Son dakika EYT gelişmesi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika EYT açıklama... Emeklilikte yaşan takılan milyonlarca insanın sabırsızlıkla beklediği 'EYT ne zaman çıkacak?' sorusunun cevabı henüz resmi olarak netleşmedi. Ancak Erdoğan EYT'ye 'Net' hayır dedi. Erdoğan konuşmasında 'Emeklilikte yaşa takılanlar'a da değindi ve "Tutturmuşlar EYT. İskandinav ülkeleri bu sistemle battı. Yapmayacağız seçim kaybetsem bile bu işte yokum." diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN EYT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" konusuna değinerek, bu işe girmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Topkapı kampüsünde düzenlenecek, Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu sosyal güvenlik merkezleri toplu açılış töreninde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile çok sert açıklamalarda bulundu.

''İskandinav ülkelerinin çoğu bu yöntemle battı. Niye erken emeklilik, ne zaman emekli olacaksa o zaman olsun. Hak ettiği parayı alsın. Bu hesap yanlış hesaptır, seçim kaybetsek de ben bu işte yokum.''

EYT AÇIKLAMASI

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik.  İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.

Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.

Yorumlar (0)