Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Salda Gölü ile ilgili flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Salda Gölü ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, göün çevresinin koruma alanı ilan edileceğini duyurdu.

GÜNDEM 18.02.2019, 16:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Salda Gölü ile ilgili flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sizlerle hasret gidermekten çok memnunum. Burdurlu kardeşlerimi özlemişim, gördüğüm kadarı ile Burdur da bizi özlemiş. Burdur, 31 Mart'da AK Partibelediyeciliği ile tekrar buluşmaya hazır mısınız? Burdur 31 Mart'da Cumhur ittifakının yanında yer alarak ülkene sahip çıkmaya hazır mısın? Son 16 yılda Burdur'a 9 kat trilyon yatırım yaptık. Eğitimde 1100 adet yeni derslik ilan ettik. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni şehrimize biz kazandırdık. Bin 900 kişi kapasiteli yurt açıyoruz. Devlet hastanesi yanında Burdur Millet Bahçesi'ni yapıyoruz.

3 BİN METRELİN MİLLET BAHÇESİ

Buradan çok farklı bir müjde veriyorum. Salda Gölü'nü çevre koruma bölgesi ilan ediyoruz, çevresine de 3 bin metrekarelik Millet Bahçesi oluşturuyoruz.

TOKİ ile Burdur Bozkurt Mahallesinin kentsel dönüşüm projesinin ihalesi yapıldı, Nisan'da inşaate başlıyoruz.

Burdur'da 14 baraj ve 1 gölet inşa ettik, laf değil iş yapıyoruz. Sulama projeleriyle 238 bin dekar araziyi sulamaya açtık, 32 bin dekar alanı daha açacağız. 

81 VİLAYETİN TAMAMINDA UYGULAYACAĞIZ

Patlıcan, patates, soğan burada üzdüler. Anında tanzim satış çadırları kurduk. Tanzim satışları genişletiyoruz. Seçim sonrası bu mantık devam ederse bu işi 81 vilayetin tamamında uygulamaya koyacağız.

TERÖR KORİDORUNU YIKACAĞIZ

Kendi güvenlikleri için binlerce kilometre uzaktan operasyon yapmaya gelenler kendini hak sahibi görüyor, bizim 900 km sınırımız var ben müdahale etmeyeceğim. Var mı böyle bir şey? Bizim durumumuzu anlamak zorundalar. Bu bölgede Türkiye'yi karşısına alanlar değil, yanına alanlar kazanır. Kardeşlerim 31 Mart mahalli seçimlerinin ardından 2023 yılına kadar kesintisiz bir hizmet dönemine giriyoruz. Bundan sonra hedeflerimize çok çalışarak varacağız. İnşallah Burdur tercihini 31 Mart'da hizmet belediyeciliğinden yana kullanacaktır. Sevginiz ve coşkunuz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)