Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstiklal Marşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 46. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, İstiklal Marşı ile ilgili konuştu, " En büyük üzüntüm marşı yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. Burada da bestekarlara görev düşüyor. Güfte var, istenilen beste yok. Temenni ederiz ki o da çıkar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstiklal Marşı açıklaması

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Bu yıl 5 önümüzdeki yıl 7 şehir hastanemizi hizmete açıyoruz En büyük devrim yaptığımız yol ulaşım. 79 senede 6 bin 100 km bölünmüş yol yaptılar biz 15 senede 20 bin kilometre bölünmüş yol inşa ettik. Aramızdaki fark bu. Şu anda Ankara, Konya, Eskişehir ve İstanbul yüksek hızlı trenden istifade ediyor. Yakında ülkemizin pek çok yerine ulaşan hızlı tren hattına sahip olacağız. Mevcut 26 havalimanına 29 havalimanı ilave ettik. 279 baraja 508 baraj, 31 içme suyu tesisine 193 tesis daha ilave ederek bu alanda da çok büyük hizmetlere imza attık. 

Bu hizmetleri yaparken şeytan taşlamayı da ihmal etmedik. Vesayet güçleriyle, darbe heveslileriyle, dışarıdaki destekçileriyle mücade ettik. 


"GÜFTE VAR BESTE YOK"
İstiklal Marşımızın anlamını ancak dilimizle birlikte kalbimizle birlikte okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm marşı yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. Burada da bestekarlara görev düşüyor. Güfte var, istenilen beste yok. Temenni ederiz ki o da çıkar. 


"AFRİN AKŞAMA KADAR DÜŞMÜŞ OLUR"
34 yıllık terörle mücadele dönemimizi hakkıyla anlatacak bir şiirimiz bir marşımız yok. Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin için bir Mehter Marşı gibi bir marşı yazamazlar mı? Bin yıldır bu toprakları vatanımız haline getirmek için kanlarını akıtan tüm şehitlerimizi gazilerimizi şükranla yad ediyoruz. Bugün buraya gelirken ne kadar terörist etkisiz hale getirildi diye son rakamları alayım dedim. 3 bin 444 terörist etkisiz hale getirildi. Temenni ederim ki Afrin akşama kadar düşmüş olur. 

Türkiye eğer sivilleri öldürmeyi hedef alsaydı şu anda Afrin bitmişti. Bunlar kafir. 


"ELBİSE GİYMİŞ AMA İÇİ FETÖ"
Sanatçılar diyorlar ki 'Sayın Cumhurbaşkanım Afrin'e gidelim.' Aynı şekilde sporcular mesaj atıyor sınıra gidelim diye. Muhtarlardan zaten şüphem yok. Bu milletin bileğini kimse bükemez. 15 Temmuz gecesi milletimize çağrı yaptık, 'Haydi meydanlara' dedik. Milyonlar meydanlara döküldü. Tanklar, toplar, F16'lar bomba yağdırırken benim milletim caddelere döküldü. Bu darbeyi yapanlar hedefe ulaşamadı. Katil FETÖ ve avanesi zaten bu ülkede değil. Arkasında kimlerin olduğu da malum. Şu anda FETÖ ile ilgili asker elbisesini giymiş hainler içeride. Polis aynı şekilde. Elbiseyi giymiş ama içi FETÖ. Terörle mücadele şehit olan askerlerimiz, polislerimize, korucularımıza Allah'tan rahmet dilyoruz. 


"KİMSENİN TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"
Bölücü örgütün saflarında sadece PKK/PYD'liler değil dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş haçlı örgütü de var. Hiç biri Mehmetçik karşısında varlık gösteremedi.  Kaçarken sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak amacıyla engelliyorlar. Konvoylar yollara çıkarıldı, imha ettik. Burda söylüyorum. Şimdi de yapacağımız bu. Afrin'i de Münbiç'i de teröristlerden temizleyeceğiz. Hedef topraklar değil teröristlerden bölgeyi arındırmaktır. Kimsenin Türkiye'yi terör örgütleriyle tehdit etmesine izin vermeyeceğiz.

Bunlar yanından dünya çapında büyük değişimlerin yaşandığının da farkındayız. Bu değişim karşısında kendimizi ileri taşıyacak adımlar atmakta kararlıyız.

Kimse paçavralarını topraklarımıza sokmaya çalışmasın, parçalarız. İstiklal Marşı'mızı söyleyemediler. Bu terörist gruplarla parlamentoyu ele geçirmeye çalıştılar. Hesabını ağır ödeyecekler. 

YORUM EKLE