Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu yakalandı! Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç kimdir? Çiftlik Bank davası ne durumda?

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında, Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu olduğu öne sürülen Umeyr Karakoç yakalandı. Peki Umeyr Karakoç kimdir? Mehmet Aydın ile bağlantısı ne? Tüm detaylar haberimizde...

Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu yakalandı! Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç kimdir? Çiftlik Bank davası ne durumda?

Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma kapsamında, sistemin "sosyal medyasorumlusu" olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Umeyr Karakoç, Çekmeköy'de saklandığı evde gözaltına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç örgütüne üye olma", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

HAKİM KARARIYLA KAYYUM ATANMIŞTI

Soruşturma kapsamında, Çiftlik Bank kurgusunda yer alan şirketlere hakim kararıyla kayyum atandığı belirtilen açıklamada, ayrıca eylemler açısından gerekli mali raporların hazırlanması amacıyla Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Vergi Denetim Kurulu'yla irtibata geçildiği kaydedildi. Açıklamada, yine atılı suçlara iştirak eden çok sayıda şüphelinin yakalandığı, bunlardan bir kısmının tutuklandığı, bir kısmı hakkında da adli kontrol tedbiri uygulandığı anımsatıldı.

Soruşturma kapsamında aranıp yurt dışında oldukları belirlenen şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı ve Adalet Bakanlığı aracılığıyla bu şüphelilerin bulundukları ülkelerden iadelerinin talep edildiği belirtilen açıklamada, Çiftlik Bank'ın "sosyal medya sorumlusu" olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Umeyr Karakoç'un Çekmeköy'de saklandığı evde yakalandığı bildirildi.

YORUM EKLE