CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın'da silahlı saldırıya uğradı.

CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırı
Alınan bilgiye göre, kent merkezindeki bir restorantta parti üyeleriyle yemek yiyen Tezcan, yanına yaklaşan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Ayağından vurulan Tezcan, Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'a silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin Alparslan Sargın olduğu belirtildi. Yaralama suçundan sabıkası olduğu belirtilen Sargın'ın olayın ardından yanındaki arkadaşı Fatih Y. ile birlikte kaçtığı ifade edildi.

OLAYIN FAİLİ YAKALANDI
Tezcan'a Aydın'da yemek yediği restoranda silahlı saldırıda bulunduğu iddiasıyla Alparslan S. yakalandı.

Kuşadası'nda gözaltına alınan şüphelinin ifadesinin ardından Aydın'a gönderileceği öğrenildi."HERKESİN SAKİN OLMASI GEREKİYOR"
CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP Genel Başkan  Yardımcısı Bülent Tezcan'ın restoranda silahlı saldırıya uğramasına ilişkin,  "Sükunetli yaklaşmak gerekiyor. Şu anda zaten güvenlik güçlerimiz olaya müdahale  etmiş durumda." dedi. 

İnci, gazetecilere yaptığı açıklamada, isminin "Alparslan" olduğu  öğrenilen şüphelinin Tezcan'a yaklaşıp bir şeyler söyledikten sonra bacağına ateş  ettiğini, olayın sebebinin belli olmadığını söyledi.
İnci, "Buradan partililerime sesleniyorum. Sükunetli yaklaşmak  gerekiyor. Şu anda zaten güvenlik güçlerimiz olaya müdahale etmiş durumda.  Soruşturma devam ediyor. Herkesin sakin olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"KÜFÜR EDİP KAÇTI"
Tezcan ile yemek yiyen CHP Parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman  Bülbül de yemeğin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne katılmayı  planladıklarını belirterek, "O anda biri bağırarak kalktı, bir el ateş edip,  sonra da küfür etti. Sonra da kaçtı." diye konuştu.

Bu arada, olayı duyan partililer hastanenin önüne geldi.

"KORKULACAK BİR ŞEY YOK"
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yapılan silahlı saldırıya ilişkin, "Ailesinden aldığımız bilgiye göre bir kurşun isabet etmiş. Korkulacak birşey yok." dedi.

Sındır, yaptığı açıklamada, Tezcan'ın Aydın'da bir restoranda yemek yerken silahlı saldırıya uğradığını, konuyu Genel Merkez olarak an be an takip ettiklerini belirtti.
Kendisinin de İzmir'den Aydın'a doğru yola çıktığını dile getiren Sındır, "Ailesinden aldığımız bilgiye göre bir kurşun isabet etmiş. Korkulacak birşey yok. Tedavisi iyi gidiyor." dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 22:51
YORUM EKLE