CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel; "Bugün, kalemini kırıp, satmayan gazeteciler için mücadele günüdür"

24 Temmuz gazeteciler günü ve basında sansürün kaldırılışının 111.yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayımlayan CHP İzmir Milletvekili ve aynı zamanda gazeteci olan Atila Sertel sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

GÜNDEM 24.07.2019, 17:32 24.07.2019, 17:59
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel; "Bugün, kalemini kırıp, satmayan gazeteciler için mücadele günüdür"

Türkiye''de her yıl 24 Temmuz günü, İkinci Meşrutiyet''in yürürlüğe girdikten sonra basına uygulanan sansürün kaldırılması nedeniyle Basın Bayramı olarak kutlanıyor.

Basın Bayramı Kutlamaları

Türkiye''de Basın Bayramı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde Bâb-ı Âli ile kutlanmasının yanı sıra her il ve bazı ilçelerde de Basın Bayramı ayrı ayrı kutlanıyor. Basın Bayramında siyaset adamları, rektörler ve bazı belediye başkanları Basın Bayramı''nın önemine değinen bildiri yayınlıyor.

Bugün basında sansürün kaldırılışının 111.yıl dönümünde bir kutlama mesajıda  CHP İzmir Milletvekili ve aynı zamanda gazeteci olan Atli Sertel sosyal medya hesabında yaptı. Sertel yaptığı paylaşımda sözleri ile dikkat çekti.

Sertel sosyal medyada "24 Temmuz Gazeteciler Günü’nü ve Sansüre Direnişin 111’nci yılını kutluyorum. 24 Temmuz’u çok uzun zamandır bayram olarak kutlamıyoruz. Bugün, kalemini kırıp, satmayan gazeteciler için mücadele günüdür." sözlerine yer verdi.

İşte o paylaşım;

Yorumlar (0)