CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçime yönelik ilk kez konuştu. Duygulu anlar yaşadığı gözlenen Kılıçdaroğlu, 'Çok mutlu, çok huzurluyum, duyguluyum.' ifadelerini kullandı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 17.04.2019, 17:46 17.04.2019, 18:24
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun mazbatayı aldığı anları Genel Merkez'deki odasından takip etti.

Mazbata haberlerini Televizyondan birlikte izlediler

CHP Genel Başkan Yardımcısı - İzmir Milletvekili Tuncay Özkan onları sosyal medya hesabından "Mazbata törenini Genel Merkezde Sayın Genel Başkanımızla birlikte izliyoruz" şeklinde paylaştı.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama geldi

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından açıklama yaptı:

"Çok mutlu, çok huzurluyum, duyguluyum.Büyük bir başarı elde ettik. Türkiye için çocuklarımız için onların geleceği için hepbirlikte huzur içinde yaşamak için. Bu başarı bu kopluma hizmet için yola çıkanların başarısıdır. Bu birlikte yaşamak isteyen milyonların başarısıdır. Milletvekili arkadaşlarım, merkez yürütme kurulunda görev alan arkadaşlarım ve bütün personelimiz gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Güzel bir sonuç elde ettik. Hayırlı uğunlu olsun" dedi. 

Kılıçdaroğlu televizyon açıklamsının ardından Twitter hesabından paylaşım yaptı

''Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması ile kazanan 16 milyon İstanbullu oldu. Söz verdiği gibi; bundan sonra bütün İstanbul'u kucaklayan bir belediye başkanı olacak, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Teşekkürler İstanbul!'' açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
35°
açık