CHP'den flaş İstanbul açıklaması! Faik Öztrak: YSK'da tarihi sorumluluk vardır!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti sözcüsü Faik Öztrak İstanbul seçimlerine yönelik sert açıklamalarda bulundu. Öztrak kumpas dosyalarını işaret ederek 'YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır" dedi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 12.04.2019, 12:33
CHP'den flaş İstanbul açıklaması! Faik Öztrak: YSK'da tarihi sorumluluk vardır!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti sözcüsü Faik Öztrak İstanbul seçimlerine yönelik sert açıklamalarda bulundu. Öztrak kumpas dosyalarını işaret ederek 'YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır" dedi. Öztrak'ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır. YSK üzerinde iktidarın çok ciddi baskı olduğu anlaşılmaktadır.  Sandıktan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi masa başında çalma operasyonuna izin verilmemelidir. Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz. 

YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. Erteleme Türkiye'ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor. İstanbul kararı çocuklarımızın aşını işini geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır. 

Yorumlar (0)