Celal Adan kimdir? Celal Adan neden TBMM Başkanlığı'na getirildi?

Binali Yıldırım'ın açıklamasının ardından vatandaşlar Celal Adan kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Celal Adan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen detaylar...

GÜNDEM 19.02.2019, 20:22
Celal Adan kimdir? Celal Adan neden TBMM Başkanlığı'na getirildi?

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, istifa öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Yemekten sonra yapacağım ilk iş görevden ayrılma dilekçesini TBMM'ye teslim etmek olacak. Yarın sabah saat 09.00'da yeni başkan seçilinceye kadar görevi, vekilim İstanbul Milletvekili Sayın Celal Adan'a devredeceğim" dedi. Vatandaşlar Binali Yıldırım'ın açıklamasının hemen ardından Celal Adan kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte detaylar...

CELAL ADAN KİMDİR?

Celal Adan 10 Eylül 1951 tarihinde Tutak, Ağrı'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan Adan, Erzurum Yatılı Lisesi'nden mezun oldu. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi'nde eğitimine devam eden Adan, burada Orman Fakültesi'nden mezun oldu.

Yeni TBMM Başkanı kim olacak? Meclis Başkanı belli oldu mu?
İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketini kurdu ve yöneticiliğini yaptı.

21. dönem DYP ve 24.ve 25. dönem MHP İstanbul Milletvekiliği görevinde bulundu. 26. dönemde yeniden İstanbul milletvekili seçildi.

Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliği yaptı. Orman Yüksek Mühendisi, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketi sahibi ve yöneticisi olan Celal Adan, halen MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni Başkan seçimleri için MHP, İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ı aday gösterme kararı aldı.

.

Yorumlar (0)
19°
açık